סיפורי בוגרים

 • אופיר חזן
  אופיר חזן

  אופיר חזן - בוגר מתמטיקה שימושית

  חוקר ביצועים צבאי בתעשייה ביטחונית, בעל חברת סטארט-אפ בתחום האינטרנט וסטודנט לתואר שני בחקר ביצועים וניתוח מערכות בטכניון
  כבוגר המחזור הראשון של מתמטיקה שימושית אני מרגיש שעלי להודות לגורמים רבים על הבחירות הנכונות שביצעו בעיצוב תכנית הלימודים העשירה והפרקטית אשר משרתת אותי ואת חבריי הבוגרים בעיסוקינו המקצועיים והאקדמיים כאחד. בחירה נכונה של מסלול הלימודים אפשרה לי יציאה חלקה לשוק העבודה והתקדמות מהירה בחברה בה אני עובד.
  את לימודי סיימתי במסלול המצוינות של המכללה, דבר אשר אפשר לי חשיפה לקורסים ממחלקות אחרות וחשוב מכך, התנסות במחקר בתחום ביו-אינפורמטיקה.
  אז למה מתמטיקה אתם שואלים?
  קרא עוד
 • איתן ליפשיץ
  איתן ליפשיץ

  איתן ליפשיץ - בוגר מתמטיקה שימושית

  עובד בחברת Holdings (החברה מפתחת מערכת תומכת החלטות להשקעות בשוק ההון) ולומד באוניברסיטת תל-אביב לתואר שני בסטטיסטיקה יישומית
  שלוש שנים של לימודים אינטנסיביים ומעניינים ביותר עברו די מהר. את פרויקט הגמר של הלימודים ניתן לבחור ממגוון גדול של תחומים, החל מכלכלה וחקר ביצועים ועד עיבוד תמונה, עם דגש על פתרון בעיות אמיתיות ותוך שימוש בכלים מתמטיים ובהנחיית מיטב המרצים והחוקרים.
  כמה מלים על התכנית עצמה: מגוון הקורסים, החל מהסתברות ותהליכים אקראיים ועד לימוד אלגוריתמים שונים במדעי המחשב (מה שכבר בתור סטודנט מאפשר להשתלב בחברות ההיי-טק), העמיק את הידע וההבנה שלי במתמטיקה ובזכות זה התחלתי להבין את נפלאותיה ועד כמה היא דומיננטית בחיי היומיום שלנו. למעשה, תהליך זה של הבנה לא נגמר: כל קורס נוסף פותח עולם חדש, משתלב עם קורסים קודמים ונותן כלים נוספים לפתרון בעיות אמיתיות, הבאות לידי ביטוי בתעשיות השונות, כולל תעשיות צבאיות. 
 • אריאל הופמן
  אריאל הופמן

  אריאל הופמן - בוגר מתמטיקה שימושית

  התקבל ללימודי תואר שני במדעים באוניברסיטת אוקספורד 
  כאשר הגעתי לאורט בראודה, במהירות התרשמתי מהתכנית במתמטיקה שימושית. התכנית לא רק חוקרת את תחומי התיאוריה לעומק, אלא גם מחפשת את המפגש בין התיאוריה לפרקטיקה, וזה הביא אותי קרוב יותר לתחומי העבודה המעניינים אותי תוך ביסוס מעמיק בידע תיאורטי.
  ההצטיינות בלימודים גרמה לי לא רק לסיפוק אישי רב, אלא גם אפשרה לי להתקבל למלגת מחקר במכון המחקר שביוליש, גרמניה, וללימודי תואר שני במדעים באוניברסיטת אוקספורד.
  אני גאה להיות בוגר של מכללת אורט בראודה, ומתעתד להישאר בקשר עמה עוד שנים רבות.
 • חיים כהן
  חיים כהן

  חיים כהן - בוגר מתמטיקה שימושית והנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  עוסק במחקר בתחום של Machine Learning בטכניון בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה כחלק מתואר שני ומלמד שם
  התחלתי את לימודיי במחלקה להנדסת חשמל בשנת 2008. במהלך שנת הלימודים הראשונה, גיליתי את הנטייה שלי לתחום המתמטיקה וכך, כאשר נודע לי כי נפתח מסלול חדש לתואר במתמטיקה שימושית, החלטתי להצטרף למחזור הראשון במסלול זה וללמוד לתואר כפול בהנדסת חשמל ומתמטיקה שימושית. את לימודיי לשני תארים אלו השלמתי בשנת 2011 , כאשר בשנה השלישית ללימודים למדתי סמסטר אחד באוניברסיטת Rochester, שם למדתי גם קורס אחד בפקולטה למתמטיקה. מיד בתום לימודיי טסתי לגרמניה, שם עבדתי מספר חודשים במחקר במכון המחקר Juelich. בעבודה זו עסקתי במחקר ופיתוח בנושא מדידת נפח גידולים סרטניים במוח באמצעות שימוש בהדמאות ממוחשבות. כיום אני מתעסק במחקר בתחום של Machine Learning בו אני מפתח ומנתח אלגוריתמים למערכת לומדות כחלק מהתואר השני  בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בנוסף .
 • מתמטיקה שימושית  - פותחת לך את כל הדלתות
  • מתמטיקה היא שפה של הטבע ועל כן מופיעה בכל תחום בחיינו, ובעלת שימושים רבים בתעשייה, כגון: עיבוד תמונה, תקשרות אלחוטית, שוק ההון, אמצעי דימות רפואיים ועוד
  • מלגות מיוחדות למתקבלים לתכנית
  • אפשרות לתואר כפול מתמטיקה שימושית והנדסת תכנה/תעשייה וניהול/חשמל ולאקטורניקה
  • אם ברצונכם ללמוד מקצוע מבוקש ומשתלם בתעשייה - מקומך איתנו
  • באו לפגוש ביום הפתוח את סגל המרצים


  המחלקה למתמטיקה שימושית
  המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה