MOST

MOST - קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018 מחקר בינתחומי בנושא: טכנולוגיה וחדשנות למען האוכלוסייה בגיל השלישי

נושא:  קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018 מחקר בינתחומי בנושא: טכנולוגיה וחדשנות למען האוכלוסייה בגיל השלישי
 
תיאור:
במסגרת התכנית למימון מחקרים לשנת 2018, מעוניין משרד המדע והטכנולוגיה בקידום פעילות מחקר ופיתוח בישראל באמצעות מימון מחקרים העוסקים בשאלות מדעיות העומדות בחזית הידע העולמי, ואשר הפוטנציאל היישומי והכלכלי שלהם עשוי לתרום ליכולתה התחרותית של מדינת ישראל ולמקם אותה בחזית הידע
 
כמו כן מעוניין המשרד, מכוח תפקידו כמופקד על המחקר היישומי לטווח הארוך הממשלתי בישראל, לספק את היסודות המחקריים ואת בסיס הידע הדרוש למקבלי החלטות בישראל, ובמרכזם משרדי הממשלה ויחידות הסמך, ולקדם באופנים המיטביים את המטרות החברתיות, הכלכליות והתשתיתיות העומדות בפניהם.
 
בשנת 2018 מפרסם המשרד ארבעה צברים של קולות קוראים למחקרים בחלוקה לפי תחומי הידע: מדעים מדויקים וטכנולוגיים, מדעי החיים והרפואה, מדעי הסביבה ומדעי החברה והרוח. חשוב להדגיש כי על המחקרים להיות בעלי היתכנות יישומית ופוטנציאל כלכלי.
 
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה יום שני, י"ד בטבת תשע"ח, 1.1.2018 עד השעה 23:59
 
 
 
 
 

קול קורא להגשת הצעות מחקר במסגרת שיתוף פעולה ישראל-איטליה לשנת 2018 - MOST

Name: Call for Proposals for the establishment of a virtual Joint Italian - Israeli Laboratories

Description: Within the framework of the Agreement on Industrial, Scientific and Technological Research and Development Cooperation between Italy and Israel (hereinafter: the “Agreement”) and in particular under the Subcommittee for Scientific Cooperation, the Ministry of Science and Technology (hereafter: MOST) is providing financial support for a virtual joint Italian-Israeli Laboratory project, established and carried out jointly by research institutes and scientists from both countries. Italian-Israeli research
teams are hereby invited to submit Joint Laboratory proposals in the area of Bio Robotics.
Bio robotics covers the fields of cybernetics, bionics and genetic engineering as a collective study. Bio robotics is a real subfield of robotics: studying how to make robots that emulate or simulate living biological organisms mechanically or chemically.

Duration: up to 3 years

Deadline: 4.1.2018

Call for Proposals and Additional Information


קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018 בתחומי ההנדסה: רובוטיקה; מכשור רפואי; מגה נתונים - MOST

נושא:  קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018 בתחומי ההנדסה: רובוטיקה; מכשור רפואי; מגה נתונים
 
תיאור:
הקרן הלאומית למחקר מדעי יישומי והנדסי (מי"ה), קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018, בתחומי ההנדסה: רובוטיקה; מכשור רפואי; מגה נתונים
המשרד זיהה את החסר במקורות למענקי מחקר במדע יישומי ומחקר הנדסי במערכת האקדמית בישראל. לפיכך, החליט המשרד על הקמת תכנית מענקי מחקר לעידוד ולחיזוק המחקר המדעי היישומי והמחקר ההנדסי, במטרה ליצור מסה קריטית של ידע וכוח אדם בתחום. חיזוק המחקר בתחום זה יתרום ישירות לחיזוק הסגל האקדמי בתחום המדע היישומי וההנדסי באוניברסיטאות, במכללות ובמכוני המחקר, ובכך יביא לחיזוקה של האקדמיה, התעשייה, מערכת הביטחון הישראלית וכלכלת ישראל בתחומים אלה.
לצורך כך מפרסם המשרד קול קורא לקבלת קדם-הצעות מחקר למחקרים יישומיים ו/או הנדסיים חדשניים בתחומי ההנדסה הבאים:
  • רובוטיקה - Robotics - מחקר בינתחומי הנוגע לבניית רובוטים - מכשירים היכולים לנוע ולהגיב לפי מידע מחיישנים. נכלל בזאת מחקר ופיתוח בהנדסת אלקטרוניקה, מדעי המחשב, תכנות ובפרט הנדסת תוכנה, מכונות ויצור.
  • מכשור רפואי - Medical Devices - מוצרים טכנולוגיים המשמשים צרכים רפואיים, מניעתיים, אבחוניים או טיפוליים, כגון מכשירי דימות רפואי, מכשירי רנטגן, אולטרסאונד, הרדמה, אנדוסקופיה, מערכות ממוחשבות שונות.
  • מגה נתונים - Big Data - האתגר בניהול נתוני עתק הפך תחום זה לעניין מרכזי בטכנולוגיית מידע, כאשר מסדי הנתונים היחסיים הקיימים אינם בנויים לאחסון ולניתוח מידע רב והטרוגני. דוגמאות ליישומים: רפואה, ביולוגיה, פיזיקה, לוחמת סייבר ותעשייה.
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה ליום רביעי, יח' בכסלו תשע"ח, 6.12.2017 עד השעה 23:59
 
 
קול קורא
 
 

קול קורא להגשת קדם-הצעות בתחומים: מדעי הסביבה, חקלאות ומים לשנת 2018 - MOST

נושא:  קול קורא להגשת קדם-הצעות בתחומים: מדעי הסביבה, חקלאות ומים לשנת 2018
 
תיאור:
התכנית למחקר אסטרטגי - פיתוח תשתיות מדעיות וטכנולוגיות קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר לשנת 2018 בתחומים: מדעי הסביבה, חקלאות ומים ובנושאים: בנושאים: ניצוץ-קלינטק; מדעי הים
 
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה יום שני, ל' בכסלו תשע"ח, 18.12.2017 עד השעה 23:59
 
 
קול קורא
 
 

קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר-מדעי החיים ומדעי הרפואה 2018 - MOST

נושא:  קול קורא להגשת קדם-הצעות מחקר-מדעי החיים ומדעי הרפואה 2018
 
תיאור:
בשנת 2018 מפרסם המשרד ארבעה צברים של קולות קוראים למחקרים בחלוקה לפי תחומי הידע: מדעים מדויקים וטכנולוגיים, מדעי החיים והרפואה, מדעי הסביבה ומדעי החברה והרוח. חשוב להדגיש כי על המחקרים להיות בעלי היתכנות יישומית ופוטנציאל כלכלי.
להלן הנושאים בתחומי מדעי החיים במסגרתם ניתן להגיש קדם-הצעות מחקר לשנה זו:

מיקרוביום אנושי
גוף האדם הוא בית לאוכלוסיות מורכבות של חיידקים החיים על העור, בפה ובמעיים. אוכלוסיות מיקרוביאליות אלה מורכבות מזנים שונים של חיידקים, ארכיאה ופטריות, הנקראים ביחד מיקרוביום או מיקרוביוטה. אחת התובנות המדעיות המרגשות ביותר בשנים האחרונות הוא ההכרה כי למיקרואורגניזמים אלו תפקידים מרכזיים בפיזיולוגיה של האדם, במטבוליזם שלו, בתגובה החיסונית, כמו גם במחלות. מטרת קול קורא זה היא ללמוד ולהבין את התפקיד של המיקרוביום האנושי בשמירה על בריאות וסיבתיות של המחלה ולהשתמש בידע זה כדי לשפר את היכולת למנוע ולטפל במחלות.

מחלות יתומות (עמילואידוזיס)
מחלה יתומה/נדירה מוגדרת, כיום, כמחלה שאחוז החולים בה נמוך מ- 1% באוכלוסייה הכללית. כ- 6,000 מחלות מוגדרות יתומות או נדירות, ובהן מספר החולים קטן. בהתאם, הפוטנציאל הכלכלי לפיתוח תרופות או טיפולים נמוך, וההשקעות של חברות תעשייתיות נמוכות. עם זאת, עדיין כ- 6% מאוכלוסיית העולם וכ- 60,000 חולים בישראל סובלים מאחת המחלות היתומות. נוכח מצב הדברים כפי שפורט לעיל, מעוניין המשרד, להגדיל את הידע ולקדם פיתוח תרופות וטיפולים לטובת החולים במחלות היתומות, על ידי קידום מחקר מדעי בינתחומי ויישומי ברמה גבוהה המשלב את כל התחומים הנוגעים בדבר. המשרד זיהה כי מתקיים מחקר בסיסי רב במחלות היתומות בארץ, ובהתאם לכך מעוניין לקדם את המחקר בעל ההתכנות היישומית במחלות היתומות. בשנת 2018, בחר המשרד להתמקד בפרסום קול קורא אשר ייעודו מימון מחקרים בתחומי המחלה הבאה: עמילואידוזיס.
 
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה יום רביעי, יח' בכסלו תשע"ח, 6.12.2017 עד השעה 23:59
 
 
קול קורא
 
 

קול קורא להגשת הצעות להקמת מרכז ידע בתחומים: אוטיזם, תולדות ומורשת ירושלים וסביבותיה לשנת 2018 - MOST

נושא:  קול קורא להגשת הצעות להקמת מרכז ידע בתחומים: אוטיזם, תולדות ומורשת ירושלים וסביבותיה לשנת 2018
 
תיאור:
כדי לחזק ולבסס את תשתית המחקר המדעי במדינת ישראל יוזם משרד המדע והטכנולוגיה הקמת מרכזי ידע תשתיתיים במוסדות מחקר שונים ברחבי הארץ, בתחומים שונים אשר נמצאים בחזית המחקר בעולם
 
לקראת שנת 2018, החליט המשרד לצאת בקול קורא, אשר מטרתו לאפשר הקמת מרכז ידע אחד או מספר מרכזי ידע למחקר בתחומים: אוטיזם, תולדות ומורשת ירושלים וסביבותיה.
 
אוטיזם
אוטיזם, או הרצף האוטיסטי, הוא שורה של מצבים נוירו-התפתחותיים שונים המופיעים כבר בשלבי הגידול הראשונים של הילד, הבאים לידי ביטוי בקשיים בתקשורת חברתית עם הסביבה ובהתנהגות ותחומי עניין חזרתיים ומצומצמים. הרצף הוא הטרוגני, כאשר ישנם אנשים על הרצף האוטיסטי שיהיו מסוגלים לחיות חיים עצמאיים, בעוד שאחרים תמיד יהיו זקוקים לסיוע ותמיכה. כיום אבחון אוטיזם מבוסס על מבחנים התנהגותיים בלבד, וכאחד מכל 100 אנשים יאובחן על הספקטרום האוטיסטי. למרות שכיחות המחלה הגורם לאוטיזם איננו ברור, ומעריכים כי מעורבים בכך מספר גורמים, ביניהם גורמים גנטיים וסביבתיים, המובילים לשינויים בהתפתחות המוח. נכון להיום לא קיימת תרופה לאוטיזם, אך לזיהוי וטיפול מוקדם ישנה חשיבות רבה. המשרד מעוניין לממן הקמה של מרכז ידע שמטרתו העיקרית היא להעמיד לרשות כלל קהילת החוקרים את התשתית הנדרשת למחקר מתקדם בתחום זה.
 
תולדות ומורשת ירושלים וסביבותיה
המשרד מכיר במרכזיות התרבותית, הדתית וההיסטורית של העיר ירושלים ומעוניין לממן הקמה של מרכז ידע אשר יבצע איסוף שיטתי של ידע וממצאים ארכיאולוגיים, היסטוריים, תרבותיים, חברתיים ואתנוגרפיים, אודות ירושלים וסביבותיה, בדגש על מצוינות מדעית, עומק אמפירי ורוחב תיאורטי של מקורות ושיטות. המרכז יקדם פיתוח ויישום כלי מחקר, שיטות וטכנולוגיות חדשניות לאיתור, שימור וניתוח ממצאים ויעמיד את התשתית לרשות הקהילייה המדעית בתחומים השונים ויהווה בסיס למצוינות בחקר הנושאים הרלוונטיים.  
 
מטרתם העיקרית של מרכזי הידע היא להעמיד לרשות כלל קהילת החוקרים בארץ (באקדמיה ובתעשייה) את התשתית הייחודית הנדרשת למחקר מתקדם בתחומים מוגדרים. תשתית זו מתבטאת בטכנולוגיות חדשניות, איסוף מידע וידע מקיפים, מערכות ציוד מתקדמות ויקרות שאינן בהישג ידו של מוסד מדעי יחיד ולצידן צוות מקצועי מיומן המומחה בהפעלת הציוד ובשימושיו הטכנולוגיים ו/או במיומנות מקצועית ייחודית.
 
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה יום חמישי ט"ז בשבט תשע"ח, 1.2.2018 עד השעה 23:59
 
 
 
 
 

קול קורא שיתוף פעולה ישראל-גרמניה 2017 בתחום מדעי הים - MOST

Name: German-Israeli Cooperation in Marine Sciences - CALL FOR JOINT PROJECT PROPOSALS (2017) - For the Years 2018-2020

Description: The German Federal Ministry of Education and Research (BMBF) and the Israeli Ministry of Science, Technology and Space (MOST) provide financial support for joint research activities carried out by scientists from both countries within the framework of the German-Israeli cooperation in Marine Sciences.

BMBF and MOST invite therefore researchers to submit joint proposals for integrated research projects carried out by scientists from both countries. Qualifying German and Israeli scientific applicants in this framework may receive research grants, respectively, from BMBF and MOST according to the applicable national funding procedures and regulations.
Israeli-German research teams are hereby invited to submit joint proposals for research projects in the following areas:

  • Responses of marine ecosystems to global change with an emphasis on the interaction of abiotic (e.g. warming, acidification) and biotic drivers (e.g. bio-invasion, parasites, pathogens).
  • Innovation in operational oceanography: automation and modelling play an increasing role in modern oceanography.

Deadline: Monday,January 15th 2018 at 23:59

Call for Proposals

Forms

 


 

Call for Proposals PRC 2018-2020

Name Call for Proposals PRC 2018-2020
 
Research discipline/s: All engineering fields  
 
Description: Within the framework of the Israeli-French scientific cooperation, the Ministry of Science & Technology of the State of Israel (MOST) and France’s Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS) have decided to provide financial support for research projects involving two teams, one in a CNRS-affiliated laboratory and the other in Israel.
 
Total amount: 6,000 Euro per year per project, for the total three–year duration of the project – 18,000 Euro.
 
Duration of Grant:  For Three Years
 
 

קול קורא שיתוף פעולה ישראל-סלובניה לשנת 2018 - MOST

נושא:  קול קורא שיתוף פעולה ישראל-סלובניה לשנת 2018
 
תיאור:
צוותי המחקר של סלובניה-ישראל מוזמנים להגיש הצעות מחקר משותפות לשנת 2018.

המחקרים יתמקדו בכל אחד מהתחומים הבאים:
1. טכנולוגיות חדשניות לניהול וניטור מים (כולל חישה מרחוק).
2. היבטים דיגיטליים של מחקר במדעי החברה והרוח.
 
זכאות:  Ph.D., חברי סגל אקדמי
 
תאריך הגשה  31.1.2018