אנשים עם מוגבלויות בעולם העבודה

מיקום: חדר VIP

מנחה: ד"ר אורית בראון בנימין, חברת סגל במחלקת להנדסת מכונות, מרכזת התמחות ביו-מכאניקה
חברה בצוות המכללה המוביל פרוייקט למען הקהילה הממומן ע"י הות"ת בנושא של פיתוח עזרים למען אנשים בעלי לקויות פיסיות וקוגניטיביות. הצוות מקים מאגר ידע, ללא מטרות רווח, על ידי הוראה אקדמית ויצירת פרוייקטי פיתוח שיקומיים בד בבד עם מחקר אקדמי רציני בנושא.
 
אורחים נוספים בשולחן:

מר עופר ג'אן-  עו"ס, מומחה נגישות ויועץ מקצועי של מכללת אורט בראודה, המחלקה להנדסת מכונות, בפרוייקטים בנושאי עזרים והתאמות נגישות לנכים בשני קורסים: תכן הנדסי מתקדם, ביומכאניקה שיקומית. מעביר סדנאות להכרת הקשיים העומדים בפני אנשים בעלי מוגבלות פיסית

גב' חגית רובין-  מרפאה בעיסוק (OT MSc)
יועצת מומחית בתחום של שילוב מחשב וטכנולוגיות מסייעות ותכנון של סביבות עבודה נגישות עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות, קוגניטיביות, תקשורתיות ולקויות למידה.
מורשית נגישות השירות.

גב' רינת ברוך
– עו"ד , התמחות בנושא זכויות של אנשים עם מוגבלות. פעילה חברתית בתחום קידום זכויות של אנשים עם מוגבלות.

מר גבי פוליצר- עו"ס העוסק בשיקום תעסוקתי שנים רבות ועדיין תוהה מה ואיך?
 
מר דני קוגן -יזם אקולוגיה לקהילה מוגנת  (Ecomunity)  מומחים במיחזור פסולת אלקטרונית ע"י אנשים בעלי צרכים מיוחדים, כשהמטרה הינה יישום הרעיון "מנטל אקולוגי לנכס חברתי".


סוגיות מרכזיות:

בניית מנגנון למיפוי הצרכים של כל עובד בעל צרכים מיוחדים : קיים מול רצוי
מהי המשמעות של הכללה מלאה של אנשים בעלי לקות במקום עבודה וכיצד ניתן לחתור ליעד זה תוך ביצוע התאמות עבור אדם בעל צרכים מיוחדים: מה קיים, מה חסר, כיצד ניתן לגשר על הפערים באמצעים טכנולוגיים.
חזור לרשימה