בוגרי המחלקה

נאום בוגרים למסיימי תואר B.Sc מכונות

ראש המחלקה, ד"ר שמואל גזית, סגל המרצים, משפחות יקרות, חברים וחברות והאחרונים, אשר לכבודם אנו פה, חבריי הבוגרים, ערב טוב!
לפני יותר מארבע שנים, ניצבנו בפני החלטה משמעותית, מה ללמוד והיכן? מתוך הבנה כי לימודי התואר יהוו את אבן הדרך הראשונה בכיוון בו אנו מעוניינים להתקדם, שקלנו מספר גורמים מרכזיים:
  • עניין ותשוקה אישית בחומר הלימוד.
  • רמת ההוראה והאפשרות להתפתח.
  • אפשרויות ההמשך, והתעסוקה לאחר סיום התואר.
את העניין כל אחד מצא בדרכו שלו. רמת ההוראה הגבוהה, ושמו של המוסד הביאו אותנו להכרעה ללמוד כאן, במכללה האקדמית אורט בראודה.

למשפחות היושבות כאן היום חלק מכריע בעיצוב ההחלטה הזו. חלקן עודדו לקחת חלק בתיקון מכשירים בבית, אחרות, ערבו בקבלת ההחלטות החשובות במשפחה, וכולן הציבו את הלימודים במקום חשוב בסדר העדיפויות כבר מגיל צעיר.
 
במהלך הלימודים נתקלנו באתגרים רבים, דרישות אקדמיות גבוהות, מחסור בזמן, מבחנים ארוכים ועוד נושאים שדרשו מאיתנו להיות במיטיבנו. אנו ניצבים היום כאן בגאון, אחרי שעמדנו בכל האתגרים!

בנוסף על האתגרים הללו, אף אחת משנות הלימודים לא הייתה כסדרה. בשנה הראשונה מלחמת לבנון השנייה, לאחר מכן שביתת הסטודנטים, שביתת המרצים, ולסיום - מבצע עופרת יצוקה. רבים מבין הבוגרים והסטודנטים היושבים כאן, ואף כמה מחברי הסגל, נמנו בשורות המילואים בשנים אילו. בזכותם, אנו יכולים להתרכז כאן, ובזכותם השקט והביטחון הנדרשים לקיום תקין של הלימודים. תודה לכם!

איינשטיין אמר פעם: "הדרך הכי טובה ללמד בני אדם היא לשמש להם דוגמא". נראה כי רוב רובם של המרצים שמעו משפט זה מאיינשטיין עצמו.  אנשי הסגל הטובים של המחלקה לימדו אותנו כי שאיפה למצוינות ומחשבה יצירתית הן אבני היסוד של מהנדס המכונות. המשך של הקשבה כנה לדעות הסטודנטים, ועבודה משותפת, תוביל להירתמות המובחרים לשימור ושיפור ההילה האופפת את המכללה.

אנחנו הבוגרים, מודים לאנשי הסגל ובעלי התפקידים שהעניקו לנו את הפלטפורמה בין הטובות ביותר בארץ ללימודי הנדסה. אנו ניצבים כאן היום כבר כחלק פעיל בתעשיה המתפתחת בישראל. הבוגרים שיושבים כאן מוצבים בכל תחומי המשק. מהנדסים ומנהלים בהיי-טק, בתעשיות הצבאיות, במכוני מחקר, בבתי תוכנה וחומרה, חברות יעוץ מובילות, תעשיות תרופות, ועוד תחומים רבים ומגוונים אחרים. כבר היום ברור כי ההחלטה ללמוד במכללה הייתה משתלמת. אחוז ההשתלבות במשק והתגמולים בהשוואה לחברינו ממוסדות אחרים ניכר, ו"הטבלה לא משקרת".

ברשותכם, אני שולח תודה אישית ואוהבת לאשתי, בת זוגתי והחברה הכי טובה שלי – אילנית, שמעבר לכך שבלי תמיכתה ועזרתה ספק אם הייתי עומד כאן היום, היא-היא ההשראה שלי לתעוזה, לאמונה, ובעיקר לדבקות במטרה. כמו גם, לבנות המקסימות שלי מאי וים.
תודה רבה!