תכנית לימודים לתואר שני - בביוטכנולוגיה

התעשייה הביוטכנולוגית היא תעשייה מגוונת שעוסקת בפיתוח וייצור תרופות, בשיפור איכות המזון, באיכות הסביבה ועוד. זוהי תעשייה דינמית, שמתאפיינת בתהליך מורכב של פיתוח מוצרים ובדרישות רגולטוריות קפדניות. התכנית לתואר שני בביוטכנולוגיה (M.Sc) במכללה להנדסה אורט בראודה מתמקדת בהקניית יכולות התמודדות עם הדרישות הייחודיות של התעשייה ובהכשרת אנשי מקצוע להובלה עתידית של תחום הביוטק.
 
התוכנית כוללת קורסים במגוון תחומים של הביוטכנולוגיה תוך התמקדות בשני כיוונים עיקריים:
* פיתוח מוצרים בתעשייה הביוטכנולוגית / ביולוגית
מחקר וניסויים קליניים
 
דגש רב מושם על גישה יישומית וסביבת לימודים תומכת. צוות המרצים כולל אנשי מקצוע מומחים בתחומם הן מהאקדמיה והן מהתעשיה. לקראת סיום התואר מגישים הסטודנטים פרוייקט סיום המשקף סוגיות אמיתיות בתחום פיתוח מוצרים בתעשיה, תוך יישום הידע שנלמד במהלך התואר.
דבר ראש התכנית ד"ר דפנה כנעני
"התכנית מכוונת לבעלי תואר ראשון  במדעי החיים, בהנדסת ביוטכנולוגיה או בתחומים קרובים ועונה על הצורך של אנשי מקצוע בתחום הביוטכנולוגיה, להרחיב ולהעמיק את השכלתם ולהיחשף לנושאים מתקדמים וטכנולוגיות חדשניות בתחום.
התוכנית מכוונת לאנשים שעובדים בתעשייה, בחברות או בעבודות אחרות הקשורות לתחום הביוטכנולוגיה והלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי, בכדי לאפשר לסטודנטים ללמוד במקביל לעבודתם. הלימודים בתוכנית נותנים הכשרה בנושאים מדעיים הנמצאים בחזית המדע וכן בכיוון של ניהול ניסויים קליניים, כולל היבטים רגולטוריים. בנוסף, נלמדים נושאים הקשורים לניהול, שיווק ותיכנון פרוייקטים בתחום הביוטכנולוגיה.
הכשרה זו פותחת בפני בוגרי התוכנית, אפשרויות תעסוקה בתחומים נדרשים ביותר וקידום לתפקידי ניהול בתעשייה".