חדשות

 • זוכרים ומנציחים: מעבדה ע"ש ד"ר מרק גרנובסקי ז"ל במחלקה לפיזיקה

  משפחתו של ד"ר מרק גרנובסקי, שהיה מחנך, ממציא ומרצה במחלקה לפיסיקה במכללה, תרמה למחלקה לפיסיקה 50 אלף שקלים למען הנצחת שמו. ד"ר גרנובסקי הלך לעולמו לפני כשנה. בטקס הסרת הלוט שמנציח את שמו נכחו אלמנתו סווטלנה, בנו לאוניד ורעייתו לינה, בתו יאנה ונכדיו יוליה ואמיל. את המכללה ייצגו הנשיא, פרופ' אריה מהרשק, המנכ"ל, מר אחיאב גולן, ראש המחלקה לפיזיקה ולהנדסה אופטית, פרופ' ג'ורג' ברגר, סטודנטים ואנשי סגל נוספים מהמחלקה שבה עבד. לדברי שרון שטיינבאום, מנהלת גיוס המשאבים במכללה, במהלך האירוע הוסר הלוט שמנציח את שמו של ד"ר גרנובסקי באחת ממעבדות המחלקה והמשפחה הקרינה סרטון מרגש לזכרו. לדבריה, המשפחה מתכוונת גם בעתיד להעניק מלגות על שמו של ד"ר גרנובסקי לסטודנטים ולמרצים מצטיינים.


  פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, מעניק תעודות הוקרה לילדיו של ד"ר מרק גרנובסקי ז"ל,  יאנה ולאוניד, במעמד הסרת הלוט לזכרו

  קרא עוד
 • חדשות מהמרכז לחדשנות: הקורס לבניית אב טיפוס כבש את עמודי גלובס

  קורס ייחודי שנפתח השנה במרכז  ליזמות ולחדשנות במכללה שובר שיאים בכל הקשור לרמת העניין שהוא מעורר ולכמות הסטודנטים שנרשמים אליו מכל תכניות הלימוד. מאחורי הקורס עומד אור לוסטיג, שמנהל בעצמו חברת סטאט-אפ מבטיחה, ומגיע ללמד במכללה מתוך תחושת שליחות. השמועה על הקורס המצליח הגיעה לעורכי העיתון הכלכלי "גלובס" , שם הוחלט להרחיב עליו בכתבה שמסבירה מדוע זה עובד ומה מייחד אותו ביחס לקורסים מתחרים.

  אם אתם סקרנים ומעוניינים לקרוא את הכתבה בגלובס לחצו על הקישור הבא.

  http://digital.globes.co.il/Olive/ODN/Globes/shared/ShowArticle.aspx?doc=GLBOTR%2F2016%2F12%2F28&entity=Ar02800&sk=962DC5A4

  קרא עוד
 • יש תמורה: פרס המל"ג לחוקרות המכללה על תרומה ומעורבות בקהילה

  בטקס חגיגי שהתקיים אתמול באקדמיה למדעים בירושלים, הוענקו  למכללה 25 אלף שקלים - פרס המועצה להשכלה גבוהה עבור מעורבותה האקדמית ותרומתה לקהילה בשנה"ל תשע"ה.

  ועדת ההיגוי של ות"ת למעורבות אקדמיה בקהילה העניקה את הפרס לד"ר אורית בראון בנימין, ד"ר אורנה מילר וד"ר נגה שליט על מחקרן Students of engineering on behalf of people with disabilities: Evaluating the impact of an institution's flagship project. במסגרת פרויקט הדגל, המתקיים במכללה מזה 5 שנים, קיימו החוקרות ראיונות עם סטודנטים ובוגרי המכללה על מנת לבחון את ההשלכות השונות של הקשר בין ההנדסה לקהילה עליהם.


  ד"ר אורנה מילר (מימין) וד"ר אורית בראון בנימין  עם תעודות ההצטיינות שלה ושל ד"ר  נגה שליט, שפרשה זה מכבר מהמכללה ונעדרה מהאירוע   הפרס, על שם שוש ברלינסקי שיינפלד ז"ל, מי שהייתה מנכ"לית מל"ג-ות"ת, מוענק מדי שנה על תרומה יוצאת דופן לקהילה. הוועדה ציינה בנימוקי הפרס "נושא זה ראוי למחקר ומסקנותיו יוכלו לתרום להבנת הנושא, לחשיבותו ולהשפעתו לאורך זמן על הנוטלים בו חלק".

  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק: "הפרס מהווה עבורנו גושפנקא לעשיית הסטודנטים והמרצים במכללה בהיבט החברתי ובחתירתנו למצוינות בכל נדבך שהוא. מטרתנו היא לא רק להעניק תארים, אלא גם להנחיל ערכים באמצעות שינוי תרבות ושינוי תפיסה שמחלחלת בסטודנטים שלנו. הניסיון מראה שלאחר שהשתלבו הסטודנטים בפרויקט הדגל של המכללה, הם רוכשים כלים לחיים, תפיסות עולמם משתנות והם מתמקצעים ומודעים יותר לסביבת אנשים עם צרכים מיוחדים".

  קרא עוד
 • פורסם "קול קורא" להגשת מועמדות לחבר הנאמנים של המכללה

  ועדת האיתור מטעם הוועד המנהל של המכללה מזמינה אנשים מן הציבור להציע מועמדותם לחברות בחבר הנאמנים של המכללה.  על המעוניינים להגיש מועמדותם לפנות לגב' קלייר שיבי  לכתובת claire@braude.ac.il

  הגשת מועמדות תיעשה בצירוף כל המסמכים הבאים: קורות חיים, צילום ת.ז., צירוף שמות ופרטים של שלושה ממליצים לפחות. מועד אחרון להגשת מועמדות: 1.2.2017 בשעה 12:00

  ההודעה מיועדת לנשים ולגברים כאחד. הכהונה אינה נושאת גמול כספי. רק פניות מתאימות תיענינה. על ההודעה חתומה גב' דלית שטאובר, יו"ר הוועד המנהל ויו"ר ועדת האיתור של המכללה. בהצלחה לפונים.


  קרא עוד
 • ד"ר אורנה מילר נבחרה לרשימת המרצים "מעוררי ההשראה" בישראל

  ד"ר אורנה מילר, חברת סגל המח' להנדסת תכנה במכללה,  היא אחת מבין 57 המרצים "מעוררי ההשראה" בישראל - כך עולה מסקר מקיף שקיימה אגודת הסטודנטים הארצית, בהשתתפות 1,800 סטודנטים.

  מילר עשתה את עבודת הדוקטורט שלה בהוראת מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב; במכללה היא מלמדת את הקורסים: מבוא למדעי המחשב, מבוא לאלגוריתמים, פיתוח תכניות לימודים והערכתן, מתודולוגיה של חינוך מדעי המחשב ועוד.  בשנים האחרונות היא מתמקדת בעיצוב הוראה, מיומנויות של פתרון בעיות אלגוריתמיות ופיתוח והערכה של תכניות לשיפור הלמידה.


  מעוררת השראה - ד"ר אורנה מילר

  בשבוע שעבר פורסמה באתר MAKO כתבה נרחבת על המרצים המצטיינים ובה נימוקי הסטודנטים לבחירת כל אחד מהם. כך  הם כתבו על ד"ר מילר:  "תומכת בסטודנטים באופן מלא, מסירה כל חשש וקשובה לכל שאלה. בזכותה ההיכרות שלנו עם עולם התכנות הייתה רכה, בלי תחושה של פערים בין הסטודנטים. היא משקיעה בסטודנטים שלה ובונה להם בסיס יציב ואיתן להמשך התואר. מדובר במרצה מיוחדת במינה שבאמת אוהבת ללמד, ואכפת לה שהסטודנטים יבינו את החומר, לכן היא מקבלת אותנו גם מעבר לשעות הלימודים כדי לעזור".  ברכות גם מאיתנו. 

  לקריאת המאמר במלואו:

  http://www.mako.co.il/study-career-weekend/Article-679646b52aa3951006.htm

   

   

  קרא עוד
 • אין גבול: בני נוער מהגליל ישגרו לחלל ננו-לווין במסגרת נוער שוחר מדע

  המכללה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה  עם סוכנות החלל הישראלית להפעלת תכנית ייחודית מסוגה בגליל.  לפי התכנית, שתתקיים במסגרת היחידה לנוער שוחר מדע במכללה, בני נוער איכותיים המתגוררים בגליל,  יפתחו, יבנו  וישגרו  ננו-לווין, שיבצע משימה אמיתית בחלל. התכנית תצא לדרך בחודש ינואר הקרוב, ותימשך שנתיים. 

  לדברי מנהל התכנית במכללה,  מר שייקה שפריר, "מדובר בפריצת דרך של ממש, בני נוער המתגוררים בכרמיאל ייקחו חלק במיזם יוקרתי שיש לו מנגנוני השפעה רבים על הגליל בפרט והמדינה בכלל" .  ד"ר גיא צברי וג'מאל בוקאי, ממובילי המיזם, מציינים כי לתכנית יתקבלו בני נוער  מכיתות י',  שיעברו מבחני קבלה קפדניים וראיון אישי.

  במהלך התכנית התלמידים ייחשפו לתחומי ידע מעולם הלווינים בפרט והטכנולוגיה בכלל, יפגשו מומחים בתחומי החלל, ייחשפו למחקרים עדכניים ויבקרו במכוני מחקר, במוסדות אקדמיים ובתעשייה. תלמידים שיהיו מעוניינים בכך, יוכלו לכתוב עבודת גמר ברמת 5 יח' בגרות.

  איתי מלק, מנהל המרכז לנוער שוחר מדע מסכם: " חוסנה של המדינה חייב להישען על ידע מדעי וטכנולוגי. הידע הזה טמון במשאב האנושי המצוי בשפע בגליל. אנו פועלים ככל יכולתנו לפתוח את השערים לעולם המדע והטכנולוגיה בפני בני הנוער בגליל ולאפשר להם לפרוץ דרך אל העתיד".


  קרא עוד
 • נשים לתעשייה: חמש סטודנטיות זכו במלגות לימודים ע"ש ינק לבקוביץ

  משפחת אלישיב ממרכז הארץ העניקה לחמש סטודנטיות מהמכללה מלגות בסך של 10,000 ש"ח כל אחת על מנת לאפשר להן להשלים את לימודיהן לתואר אקדמי בהנדסה. בטקס חגיגי, שהתקיים במכללה במעמד המנכ"ל , מר אחיאב גולן, ודקנית הסטודנטים, ד"ר תמר גדריך, העניקה נציגת המשפחה, גב' אילנה אלישיב, את המלגות על שם אביה ז"ל, ניצול השואה ינק לבקוביץ' , לסטודנטיות הנרגשות.

  צפו בכתבת וידאו ובראיונות עם נציגת המשפחה והסטודנטיות שקיבלו את המלגות:

  הסטודנטיות, כולן מהמחלקות להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, או מהנדסת מכונות, הודו למשפחה על התרומה הנדיבה, שבלעדיה, לטענתן, לא היו מצליחות לעמוד בשכר הלימוד ולצלוח את הדרך אל התואר.  מי שייצגה אותן בנאום מרגש היתה נוי נחמני,  סטודנטית להנדסת מכונות, שסיפרה את סיפורה  האישי.


  מימין לשמאל: הסטודנטיות עדי אוחיון ונוי מאירי; גב' אילנה ומר יצחק אלישיב, תורמי המלגות; מר אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה; הסטודנטית נטליה מקרוב; ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים; הסטודנטית נוי נחמני;  גב' אתי שפרברג, מנהלת היח' למעורבות חברתית; הסטודנטית רגינה לאין  

  "הגעתי  מקרית שמונה, אמא שלי לא עובדת ואבא שלי עובד במפעל 'עוף הגליל'". סיפרה נחמני. "במקום שממנו הגעתי אין מודעות גבוהה לחשיבות הלימודים האקדמיים, ובפרט לא ללימודי הנדסה,  אבל אני  ידעתי מגיל צעיר שאלך לכיוון הזה.  הבחירה  ללמוד הנדסת מכונות היתה טבעית עבורי, למרות הסטראוטיפ הגברי שיש לתחום. אני מאוד שלמה עם הבחירה שעשיתי ומקווה להשתלב בעתיד בתעשייה  וליישם הלכה למעשה את  מה שלמדתי. אני גם מאמינה שדווקא לנשים יש ערך מוסף בהיותן רב גוניות ובעלות יכולת ארגון גבוהה. עד היום מימנתי לבד את לימודיי כי להוריי אין אפשרות לתמוך בי  ולכן המלגה תעזור לי מאוד.  התרומה הזאת נותנת לנו מוטיבציה אדירה לסיים את התואר בהצלחה ולהיות מהנדסות".

  לדברי אילנה אלישיב, משפחתה רואה חשיבות רבה במתן המלגות הללו דווקא לסטודנטיות מהפריפריה להנצחת זכרו של אביה, ינק לבקוביץ ז"ל, שגם הוא התחיל את דרכו ממצב קיומי נחות, ובכל זאת הצליח להתגבר על הקשיים ולהיות מחלוצי  תעשיית החשמל בישראל. 

  קרא עוד
 • האם המכללה תתאחד עם אוני' חיפה? נשיא המכללה מתייחס לנושא ברדיו

  לפני כמה ימים הודיע שר החינוך, נפתלי בנט, כי בכוונתו לחזק את ההשכלה הגבוהה בצפון בכמה מישורים ומהלכים ובין היתר הועלתה האפשרות לאיחוד אקדמי  עתידי בין המכללה, שידועה כמוסד בעל מוניטין בהכשרת מהנדסים לתעשייה, לבין אוניברסיטת חיפה, שאין לה כיום פקולטה למקצועות ההנדסה. כצפוי, הידיעה עשתה לה כנפיים ועוררה הדים ברחבי הצפון. גם בתכנית הבוקר של תחנת "קול הגליל העליון" התעניינו ברעיון וזימנו לראיון את נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק,  שבו הוא התייחס לנושא בהרחבה.

  האזינו לראיון הרדיו עם נשיא המכללה:

   

  קרא עוד
 • זכה בפרס יוקרתי ומפרגן לתכנית ההתמחות של המכללה - צפו בוידאו

  נועם יקוטי, בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה במכללה, התקבל לעבודה בשטראוס במסגרת תכנית ההתמחות, ונבחר להיות אחד מששת הזוכים במלגת הצטיינות שמעניק איגוד תעשיות המזון הארצי. יקוטי מועסק בחברה במחלקת הפיתוח של היוגורטים ועושה שם חייל.  את המלגה קיבל לאחר שהציג להנהלת התפעול במחלבה את הפרויקט שלו, שבעקבותיו בוצעו שינויים ושיפורים במערך הייצור. 

  כאמור, בעקבות הישגיו ויכולותיו, יקוטי נקלט בשטראוס כעובד מן המניין במשרת טכנולוג פיתוח בחברה. "תקופת הסטאז' עזרה לי לקבל כלים אדירים בתעשייה. זאת הזדמנות לרכוש ניסיון בתחום ולהתנסות בממשקים ברמה מעשית ביותר, אחרי שלומדים אותם היטב ברמה התיאורטית, וזה נהדר לדעתי".

  צפו בוידאו שבו מפרגן יקוטי לתכנית ההתמחות של המכללה: 

   

  קרא עוד
 • יום המרצה 2016: מטפחים הוראה ולמידה ביחד עם הטכניון - צפו בוידאו

  כמידי שנה, עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, מקיימת המכללה את "יום המרצה", ביוזמת היחידה לקידום ההוראה והלמידה. השנה התקיים האירוע במקום לא שגרתי: בטכניון ! מתברר ששני המוסדות האקדמיים, שמצמיחים מתוכם את המהנדסים של המחר, משתפים פעולה במישורים שונים, ובהם גם בתחום החשוב של טיפוח שיטות חדשות לקידום הוראה ולמידה, כך שתתאמנה לבני דור הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות. ביום העיון, שאליו הגיעו מרצים וחוקרים משני המוסדות, דיברו בעיקר על הנושאים האלה, בשורת דיונים והרצאות מפרות ומעשירות.
   
  עוד על מה שהיה שב"יום המרצה" של המכללה בטכניון - בסרטון שלפניכם: 
   
     את האירוע יזמה היחידה לקידום ההוראה והלמידה במכללה, בהובלת ד"ר דבורה טולדנו-קטעי, בשיתוף עם פרופ' יהודית דורי, דיקנית הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון. לדברי פרופ' דורי, האירוע היה מוצלח מאוד ולאור זאת ישנה כוונה לקיים גם את "יום המרצה" של השנה הבאה על פי אותו המודל.
   
  צפו בראיון וידאו עם פרופ' יהודית דורי על ההוראה האקדמית במאה ה-21:
   
  קרא עוד