חדשות

 • נשים לתעשייה: חמש סטודנטיות זכו במלגות לימודים ע"ש ינק לבקוביץ

  משפחת אלישיב ממרכז הארץ העניקה לחמש סטודנטיות מהמכללה מלגות בסך של 10,000 ש"ח כל אחת על מנת לאפשר להן להשלים את לימודיהן לתואר אקדמי בהנדסה. בטקס חגיגי, שהתקיים במכללה במעמד המנכ"ל , מר אחיאב גולן, ודקנית הסטודנטים, ד"ר תמר גדריך, העניקה נציגת המשפחה, גב' אילנה אלישיב, את המלגות על שם אביה ז"ל, ניצול השואה ינק לבקוביץ' , לסטודנטיות הנרגשות.

  צפו בכתבת וידאו ובראיונות עם נציגת המשפחה והסטודנטיות שקיבלו את המלגות:

  הסטודנטיות, כולן מהמחלקות להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, או מהנדסת מכונות, הודו למשפחה על התרומה הנדיבה, שבלעדיה, לטענתן, לא היו מצליחות לעמוד בשכר הלימוד ולצלוח את הדרך אל התואר.  מי שייצגה אותן בנאום מרגש היתה נוי נחמני,  סטודנטית להנדסת מכונות, שסיפרה את סיפורה  האישי.


  מימין לשמאל: הסטודנטיות עדי אוחיון ונוי מאירי; גב' אילנה ומר יצחק אלישיב, תורמי המלגות; מר אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה; הסטודנטית נטליה מקרוב; ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים; הסטודנטית נוי נחמני;  גב' אתי שפרברג, מנהלת היח' למעורבות חברתית; הסטודנטית רגינה לאין  

  "הגעתי  מקרית שמונה, אמא שלי לא עובדת ואבא שלי עובד במפעל 'עוף הגליל'". סיפרה נחמני. "במקום שממנו הגעתי אין מודעות גבוהה לחשיבות הלימודים האקדמיים, ובפרט לא ללימודי הנדסה,  אבל אני  ידעתי מגיל צעיר שאלך לכיוון הזה.  הבחירה  ללמוד הנדסת מכונות היתה טבעית עבורי, למרות הסטראוטיפ הגברי שיש לתחום. אני מאוד שלמה עם הבחירה שעשיתי ומקווה להשתלב בעתיד בתעשייה  וליישם הלכה למעשה את  מה שלמדתי. אני גם מאמינה שדווקא לנשים יש ערך מוסף בהיותן רב גוניות ובעלות יכולת ארגון גבוהה. עד היום מימנתי לבד את לימודיי כי להוריי אין אפשרות לתמוך בי  ולכן המלגה תעזור לי מאוד.  התרומה הזאת נותנת לנו מוטיבציה אדירה לסיים את התואר בהצלחה ולהיות מהנדסות".

  לדברי אילנה אלישיב, משפחתה רואה חשיבות רבה במתן המלגות הללו דווקא לסטודנטיות מהפריפריה להנצחת זכרו של אביה, ינק לבקוביץ ז"ל, שגם הוא התחיל את דרכו ממצב קיומי נחות, ובכל זאת הצליח להתגבר על הקשיים ולהיות מחלוצי  תעשיית החשמל בישראל. 

  קרא עוד
 • האם המכללה תתאחד עם אוני' חיפה? נשיא המכללה מתייחס לנושא ברדיו

  לפני כמה ימים הודיע שר החינוך, נפתלי בנט, כי בכוונתו לחזק את ההשכלה הגבוהה בצפון בכמה מישורים ומהלכים ובין היתר הועלתה האפשרות לאיחוד אקדמי  עתידי בין המכללה, שידועה כמוסד בעל מוניטין בהכשרת מהנדסים לתעשייה, לבין אוניברסיטת חיפה, שאין לה כיום פקולטה למקצועות ההנדסה. כצפוי, הידיעה עשתה לה כנפיים ועוררה הדים ברחבי הצפון. גם בתכנית הבוקר של תחנת "קול הגליל העליון" התעניינו ברעיון וזימנו לראיון את נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק,  שבו הוא התייחס לנושא בהרחבה.

  האזינו לראיון הרדיו עם נשיא המכללה:

   

  קרא עוד
 • זכה בפרס יוקרתי ומפרגן לתכנית ההתמחות של המכללה - צפו בוידאו

  נועם יקוטי, בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה במכללה, התקבל לעבודה בשטראוס במסגרת תכנית ההתמחות, ונבחר להיות אחד מששת הזוכים במלגת הצטיינות שמעניק איגוד תעשיות המזון הארצי. יקוטי מועסק בחברה במחלקת הפיתוח של היוגורטים ועושה שם חייל.  את המלגה קיבל לאחר שהציג להנהלת התפעול במחלבה את הפרויקט שלו, שבעקבותיו בוצעו שינויים ושיפורים במערך הייצור. 

  כאמור, בעקבות הישגיו ויכולותיו, יקוטי נקלט בשטראוס כעובד מן המניין במשרת טכנולוג פיתוח בחברה. "תקופת הסטאז' עזרה לי לקבל כלים אדירים בתעשייה. זאת הזדמנות לרכוש ניסיון בתחום ולהתנסות בממשקים ברמה מעשית ביותר, אחרי שלומדים אותם היטב ברמה התיאורטית, וזה נהדר לדעתי".

  צפו בוידאו שבו מפרגן יקוטי לתכנית ההתמחות של המכללה: 

   

  קרא עוד
 • יום המרצה 2016: מטפחים הוראה ולמידה ביחד עם הטכניון - צפו בוידאו

  כמידי שנה, עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, מקיימת המכללה את "יום המרצה", ביוזמת היחידה לקידום ההוראה והלמידה. השנה התקיים האירוע במקום לא שגרתי: בטכניון ! מתברר ששני המוסדות האקדמיים, שמצמיחים מתוכם את המהנדסים של המחר, משתפים פעולה במישורים שונים, ובהם גם בתחום החשוב של טיפוח שיטות חדשות לקידום הוראה ולמידה, כך שתתאמנה לבני דור הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות. ביום העיון, שאליו הגיעו מרצים וחוקרים משני המוסדות, דיברו בעיקר על הנושאים האלה, בשורת דיונים והרצאות מפרות ומעשירות.
   
  עוד על מה שהיה שב"יום המרצה" של המכללה בטכניון - בסרטון שלפניכם: 
   
     את האירוע יזמה היחידה לקידום ההוראה והלמידה במכללה, בהובלת ד"ר דבורה טולדנו-קטעי, בשיתוף עם פרופ' יהודית דורי, דיקנית הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון. לדברי פרופ' דורי, האירוע היה מוצלח מאוד ולאור זאת ישנה כוונה לקיים גם את "יום המרצה" של השנה הבאה על פי אותו המודל.
   
  צפו בראיון וידאו עם פרופ' יהודית דורי על ההוראה האקדמית במאה ה-21:
   
  קרא עוד
 • הקשר הסיני: המכללה תשתף פעולה עם עוד אוניברסיטה מסין - צפו בוידאו

  ממשיך להתהדק הקשר בין המכללה לבין מוסדות אקדמיים מובילים בסין. ביום שישי האחרון (4.11.2016) נחתם במכללה הסכם שיתוף פעולה נוסף, הפעם עם אוניברסיטת ג'יאנגסו לטכנולוגיה. עד כה נחתמו הסכמים דומים עם כמה מוסדות אקדמיים משנגחאי ומבייג'ינג, שבעקבותיהם הגיעו למכללה בשנים האחרונות מספר קבוצות של סטודנטים סינים, שלמדו כאן קורסים רלוונטיים לתכנית לימודיהם.
   
  נציגי המשלחת הסינית, בראשות נשיא האוניברסיטה, פרופ' קאו יופינג, ערכו סיור מודרך המכללה, התרשמו ממתקניה ומנופיה, וגם מהמעבדות המתקדמות של המח' להנדסת ביוטכנולוגיה והנדסת מכונות. בנוסף, האזינו הסינים לכמה הרצאות מפי אנשי סגל המכללה, על אודות נושאי המחקר שלהם וצפו במצגת של הנשיא, פרופ' אריה מהרשק.
   
  בשיא האירוע, שאורגן באמצעות ד"ר שמואל גזית, ראש המרכז לקשרים בינלאומיים במכללה, חתמו שני הנשיאים על ההסכם המיוחל לשיתוף פעולה. במסגרת הסכם זה, יגיעו סטודנטים סינים ללמוד במכללה כבר בשנת הלימודים הקרובה. פרופ' יופינג לא פסל את האפשרות שבעתיד סטודנטים מהמכללה יוכלו  לטוס  וללמוד חלק מלימודיהם לתואר באוניברסיטה הסינית.
   
  באירוע נכחו גם פרופ' זאב ברזילי, המשנה לנשיא המכללה לעניינים אקדמייים; מר אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה; ד"ר משה שביט, ראש המרכז ליזמות וחברת אופק אשכולות, אנשי סגל ומוזמנים נוספים.
   
   
  צפו בדברים שנאמרו בתום האירוע על ההסכם שנחתם: 
   
  קרא עוד
 • חגיגה של מחקר: צפו בסרטון על כנס המחקר הבינתחומי ה-12 של המכללה

  חברי הסגל האקדמי התכנסו לפני שבועות אחדים במלון הגושרים, בכנס המחקר הבינתחומי ה-12 שהמכללה מקיימת מידי שנה לקראת פתיחת שנת הלימודים. במשך יומיים, באווירה בלתי פורמלית, הציגו החוקרים את המחקרים שלהם בפני עמיתיהם,התעדכנו ואף יצרו שיתופי פעולה ביניהם. 
   
  עוד על מה שקרה שם ועל חשיבות האירוע, בסרטון הבא:
   
  קרא עוד
 • מהנדסים למען הגיל השלישי: על הפרוייקטים שכבשו את YNET

  ערב חג הסוכות פורסמה בפורטל החדשות הפופולרי YNET כתבה נרחבת ומחמיאה על כמה פרוייקטים שעשו סטודנטים מהמכללה עבור קשישים שמתגוררים בבית האבות "בראט" בכרמיאל.
   
  הפרוייקטים, שחלקם פותרים בעיות ספציפיות של קשישים ואחרים נעשו כדי לסייע לצוות הטיפולי של המוסד, בוצעו במסגרת הקורס "ביומכניקה שיקומית", בהובלת ד"ר אורית בראון בנימין מהמח' להנדסת מכונות.
   
  זאת השנה הרביעית ברציפות שסטודנטים מהמחלקה תורמים מכשרונם עבור קהילת בעלי הצרכים המיוחדים והמוגבלויות באיזור, כחלק ממדיניות המכללה, לפיה יש "לחבר" את מקצועות ההנדסה לצרכים בשטח, בין היתר באמצעות הגברת מעורבותם החברתית של הסטודנטים. 
   
  כאמור, אתר YNET ראה לנכון לפרסם את הפרוייקטים האלה בהבלטה ולנו לא נותר אלא לומר: כה לחי !
   
  להלן הקישור לכתבה: 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  קרא עוד
 • מהנדסים למען הרפואה: מתהדק שיתוף הפעולה בין המכללה לבין בית החולים רמב"ם בחיפה

  בית החולים רמב"ם מעוניין להדק את קשריו ואת שיתופי הפעולה המחקריים שלו עם המכללה  - כך עולה מדברים שאומר ד"ר נדב בן חיים, מנהל רמב"ם מד-טק בע"מ, חברת המסחור של בית החולים החיפאי. 
   
  לדברי ד"ר בן חיים, ניסיון העבר שהיה לרופאי בית החולים עם אנשי סגל המכללה ועם הסטודנטנם המתמחים, הוליד פתרונות טכנולוגיים יעילים במגוון תחומים ולחברה יש עניין להמשיך ולטפח שיתופי פעולה אלה עם מחלקות שונות, ובפרט הנדסת מכונות והנדסת תכנה. את הדברים אמר ד"ר בן חיים בכנס המחקר הבינתחומי ה-12, שהמכללה קיימה בשלהי חודש ספטמבר 2016 בקיבוץ הגושרים. ד"ר בן חיים נתן בכנס הרצאת אורח  בנושא חדשנות ופתרונות טכנולגיים בעולם הרפואה.
   
  לצפיה בראיון עם ד"ר נדב בן חיים מבית החולים רמב"ם:
   
   
   
   
   
   
  קרא עוד
 • ראיון עם ד"ר רבקה ודמני, סגנית יו"ר המל"ג, אורחת הכבוד בכנס המחקר של המכללה - צפו בוידאו

  כנס המחקר הבינתחומי ה-12 של המכללה התקיים לקראת ראש השנה בכפר הנופש של קיבוץ הגושרים. על פי מיטב המסורת חברי הסגל האקדמי, מהמחלקות השונות, הציגו את מחקריהם בפני עמיתיהם ואגב כך גם הידקו את הקשרים ביניהם. לא פחות מ-70 מאמרים פורסמו השנה על המחקרים של אנשי סגל המכללה. לדברי ד"ר הילה פרץ, יו"ר הכנס, זהו מספר שיא מאז נוסדה המכללה. 
   
  מי שהתכבדה לשאת את הרצאת הפתיחה של הכנס היתה ד"ר רבקה ודמני, סגנית יו"ר המל"ג, שנאמה בפני כלל אנשי הסגל על הצורך להתאים את שיטות ההוראה והלמידה באקדמיה לעידן של הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות. לאחר ההרצאה נאותה ד"ר ודמני להעניק לנו ראיון מיוחד - הנה הוא לפניכם.
   
  לצפיה בראיון עם סגנית יו"ר המל"ג:
   
   
   
   
  קרא עוד
 • ח"כ כנסת אלעזר שטרן הגיע ליום הקליטה של המכללה ואמר שמדינת ישראל גאה בה

  מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים: חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד), לשעבר קצין חינוך ראשי וראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, הגיע  הבוקר למכללה, במסגרת יום הקליטה שנעשה עבור הסטודנטים החדשים. לדברי ח"כ שטרן, המכללה מייצגת שני צרכים חברתיים חשובים: הכשרת מהנדסים איכותיים ושילוב חברתי מגוון, שבו לומדים אלה לצד אלה  נציגי עדות ודתות שונות.
   
  בנאומו אמר ח"כ שטרן שהוא מצפה מהסטודנטים שמצטרפים למכללה לתרום לחברה מיכולותיהם גם מעבר לתחומי הלימוד הישירים, במטרה להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר.
   
  ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים, הרחיבה במפגש עם הסטודנטים על השירותים הרבים שיוכלו לקבל מיחידת הדקנט וקראה להם לא להסס לפנות ליחידה על מנת לקבל את הסיוע שדרוש להם כדי לצלוח את תקופת הלימודים שבפתחם.
   
  צפו בראיון עם ח"כ אלעזר שטרן ועם ד"ר תמר גדריך:
   
   
   
  קרא עוד