חדשות

 • יו"ר התאחדות התעשיינים בישראל: המכללה נמצאת Far Away לפני כולם

  "הייחודיות של המכללה ביחס למוסדות אקדמיים אחרים שמכשירים מהנדסים, מתבטא בשיתוף הפעולה שיש לה עם התעשייה ובכך שבוגריה יודעים מה לעשות עם הידע המעשי שצברו. בעניין  זה המכללה נמצאת far away לפני כולם", את הדברים אמר יו"ר התאחדות התעשיינים בישראל, מר שרגא ברוש, בכנס תעשייה אקדמיה ה-8 שהתקיים במכללה. 

  צפו בקטע וידאו מנאומו:

   

  קרא עוד
 • כנס האיכות ה-10 של הצפון התקיים במכללה בסימן 70 שנים למדינת ישראל

  כנס האיכות "הלכה ומעשה" העשירי התקיים השנה בסימן 70 שנה למדינת ישראל, בהשתתפות אנשי תעשייה, אקדמיה וממשל, שהאזינו להרצאות בהיבטים שונים של הבטחת האיכות והבטיחות בייצור התעשייתי ובכלל, ביניהם: ניהול האיכות בעידן טכנולוגיית סייבר, חדשות מחקר בתחום הנדסת איכות, איכות קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, ניהול סיכונים ומניעת טעויות אנוש ועוד.

  בכנס השתתפו המומחים הבינלאומיים: פרופ' סטפן שטיינר, ראש המחלקה לסטטיסטיקה ומדע אקטוארי ומנהל קבוצת המחקר הסטטיסטי העסקי-תעשייתי באוניברסיטת ווטרלו בקנדה, ופרופ' גלית שמואלי מהמכון למדעי השירות באוניברסיטה הלאומית צינג הואה (NTHU) בטייוואן.

  פרופ' שמואלי, חוקרת בתחום ה- Behavior Big Data, כריית נתונים לשם ניתוח עסקי, איכות המידע והחיזוי, ויישום של כלים אלו בהנדסת איכות, ריתקה את משתתפי הכנס בהרצאתה בנושא:"Behavioral Big Data: Why Quality Engineers Should Care?", שהאירה את נושא המידע הנאסף על כל אדם ואדם על ידי המכשירים האלקטרונים אשר בהם הוא משתמש ומהם השימושים שנעשים במידע זה. בהמשך הנחתה יחד עם פרופ' רון קנת סדנה שעסקה באיכות המידע שחברות וארגונים יכולים לאסוף על עצמן ומה ניתן להפיק מנתונים אלו.

  פרופ' שטיינר, חוקר בעל שם בינלאומי בתחום של שימוש במדע נתונים לשם שיפור שירותים רפואיים, תהליכים תעשייתיים ועסקיים, הרצה בנושא: "Use of baseline data in quality problem solving".

  יו"ר הכנס, פרופ' אמיל בשקנסקי, מרצה בכיר במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ומומחה לשיטות ניהול איכות סטטיסטיות, מציין כי הכנס היווה מפגש המשלב הקניית ידע מקצועי והחלפת דעות בין עמיתים למקצוע מהתעשייה, האקדמיה מוסדות וארגונים שונים במדינה, במיוחד בנושאים המאפיינים ארגוני פיתוח, ייצור ושירות בפריפריה.

  "ישראל היא מדינה עתירת הישגים בכל תחום מתחומי החיים", אמר פרופ' בשקנסקי. "דומה שלאחר שבעה עשורים הפכנו לנושאי דגל בין אומות העולם ולא בכדי מדינות רבות מביטות כיום על ישראל בהשתאות ובהתפעלות - הפכנו מודל לחיקוי. לא ניתן להפריד בין הישגים מרשימים אלה לבין המושג 'איכות', שמגלם בתוכו השקפת עולם ודרך חיים, ואשר כנס ממשיך לקדם, להשריש ולהפנים ביתר שאת". 

  עוד הוסיף פרופ' בשקנסקי כי: "על מנת להתמודד עם שוק בינלאומי תחרותי ודרישות איכות ובטיחות הולכות וגוברות, יש להטמיע שיטות ניהול והנדסת איכות וניהול סיכונים מתקדמות. לא מעט אנשים בישראל מפתחים ומיישמים שיטות חדשות לקידום נושאים אלו והכנס היווה במה להחלפת רעיונות חדשים בין העוסקים בתחום".

  במסגרת הכנס התקיים טקס חגיגי, שבו הוענקו "כוכבי איכות" ומלגות במסגרת התכנית לעידוד המצוינות בתעשייה בצפון ע"ש דני רוזוליו ז"ל לשנת 2017-2018.
   

  קרא עוד
 • מאות הגיעו לכנס תעשייה-אקדמיה ע"ש פרופ' יוחנן ארזי - צפו בוידאו

  הצלחה לכנס תעשייה–אקדמיה ה-8 ע"ש פרופ' יוחנן ארזי ז"ל, נשיאה השלישי של המכללה, שהתקיים השבוע במכללה (25.4.2018). מאות מהנדסים, יזמים, אנשי תעשייה ואקדמיה, הגיעו לכנס שהתמקד השנה באתגרים ובהזדמנויות שגלומים במעבר מתעשייה מסורתית לתעשייה חכמה (תעשייה 4.0) - נושא שנמצא בראש סדר העדיפויות של התעשייה הישראלית. בין המשתתפים: נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, ומנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון 
   
  בדברים שנשא, ציין פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, כי המכללה כרתה ברית עם התעשיינים ושילבה את יו״ר מרחב צפון של התאחדות התעשיינים במוסדות המנהלים של המכללה. "התעשיינים הם חלק בלתי נפרד מהמכללה – הם היו שותפים לארגון הכנס, הם מרצים בתחומים שונים ומלווים את האקדמיה בהצעות ורעיונות לתכנית הלימודים, כך שהבוגרים שלנו יוכלו לתת מענה לבעיות בתעשייה", אמר הנשיא. "אנחנו גאים ב- DNA של המכללה, שהיא המוסד האקדמי היחיד במדינת ישראל שחרט על דגלו את השבחת הפריון בתעשייה המסורתית. נמשיך לייצר בוגרים שיודעים לבצע פתרונות ראויים בתעשייה".
   
  לדברי ד"ר משה שביט, מנכ"ל אופק אשכולות – חברת היישום של המכללה ויו"ר הכנס, המהפכה התעשייתית הרביעית שמתקיימת ממש עכשיו מציבה אתגרים רבים בצד הזדמנויות גדולות לשיתופי פעולה בין אקדמיה לתעשייה ופיתוח סטרטאפים לטובת המשק.
   
  צפו בסרטון וידאו שמספר את סיפור הכנס:
   
   
  במסגרת המושב הראשון בכנס, התקיימה הרצאת מליאה מפי נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שעסקה בתעשייה החכמה והשפעתה על הפריון והתחרותיות. בדבריו ציין ברוש כי השקעה בכח אדם ברמה גבוהה, חדשנות ומעבר לתעשייה 4.0 ישפרו את כושר התחרות של התעשייה הישראלית בשוק הגלובלי. "אם לא נשכיל לייצר פה כח אדם ברמה הכי טובה שאפשר, פשוט אין לנו סיכוי! אנחנו חייבים להגדיל את הפריון. לא חשוב איזו מכונה תקנו, כמה שהיא תהיה חכמה, מתוחכמת ומהירה, ללא כח אדם מתאים אי אפשר יהיה להפיק ממנה את המקסימום. אני מאוד מקווה ששיתוף הפעולה של התעשייה עם האקדמיה וגם עם משרד החינוך יעזור לנו להגיע מהר ליעדים אלו. הייחודיות של המכללה האקדמית להנדסה בראודה זה שיתוף הפעולה עם התעשייה, כדי להפוך בסופו של דבר את הידע האקדמי למעשי. לכן אנחנו אוהבים לקלוט כח אדם מהמוסד הזה, כי אנחנו יודעים שאנחנו מקבלים את שני הדברים יחד- ידע ופרקטיות. אני חושב שבהיבט של הקניית ידע וניסיון מעשי, המכללה הקדמית בראודה נמצאת לפני כולם".

  מימין לשמאל: פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה; שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים; ד"ר משה שביט, יו"ר הכנס; הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב הצפון
  קרא עוד
 • 'המרגל הקופץ' וגלאי התנועה: צפו בפרוייקטים המצטיינים לשנת 2018

  כמידי שנה בכנס תעשייה אקדמיה של המכללה מחולקים פרסים  לפרוייקטים מצטיינים שעשו סטודנטים במכללה בשנה החולפת. השנה זכתה בפרס הראשון בת-אל תייר, בוגרת התכנית לתואר שני בביוטכנולוגיה. נושא הפרויקט שלה: הערכה של טכנולוגיה חדשנית להעשרת תאי דם אדומים עובריים שמקורם בדם האם, לצורך אבחון גנטי טרום-לידתי. הפרויקט בוצע בחברת ביוספ הממוקמת במרכז הרפואי זיו בצפת. את תקציר הפרויקט לא נוכל להציג להלן בסרטון וידאו, מאחר והחברה שבה בוצע הפרויקט בקשה לשמור על סודיות מסחרית.
   
   בפרס השני זכה יהונתן שבבו, בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת בקרה לרובוט זעיר שקופץ כמו חגב, עם אפשרות לקבוע מראש את התנועה שלו,  את מספר הקפיצות והכיוון של כל אחת מהן, וכמובן שאת היעד הסופי. 
   
  בפרס השלישי זכה יצחק סולומון, גם הוא סטודנט להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת אופטית למעקב וצילום של גוף בתנועה. הפרוישט שלו זכה במקום השלישי;
   
  לצפיה בפרויקט של הסטודנט יהונתן שבבו - "החגב המכני" תופס גובה:
     לצפייה בסרטון על הפרוייקט של יצחק סולומון - מערכת למעקב אחרי גוף בתנועה:

   

   

   

  קרא עוד
 • מיטב החברות במשק השתתפו ביריד התעסוקה של המכללה

  מאות סטודנטים לקחו חלק ביריד תעסוקה שנערך במכללה, בהשתתפות 31 חברות מובילות וביניהן: רפאל, אלביט, Ness, עמיעד, TDK, שטראוס, אסם, Matrix, נטפים, Western Digital, קולקטיב אימפקט, KLA-Tencor, אפימילק, ישקר ועוד.

  יריד התעסוקה השנתי הוא שיאו של פעילות המרכז לפיתוח קריירה בדקנט הסטודנטים. ביריד ניתנת לסטודנטים ולבוגרים הזדמנות להכיר מגוון חברות ותפקידים, כל אחד בתחום לימודיו, וליצור קשר ראשוני עם המעסיקים שמשתתפים ביריד. המעסיקים שהשתתפו ביריד חלקו שבחים לצוות על הארגון ואיכות המועמדים שהגיעו להתראיין. בסופו של יום כל מעסיק יצא עם רשימת מועמדים למשרות לטווח הקצר והארוך.


  המעסיקים פרגנו לאיכות הסטודנטים ובוגרי המכללה ויצאו מיריד התעסוקה עם רשימות של מועמדים להעסקה

  לדברי דקנית הסטודנטים, ד"ר תמר גדריך, הבחירה של המעסיקים לחזור ולהשתתף ביריד לצד חברות חדשות שמצטרפות בכל שנה, מהווה את ההוכחה לאמון שהם נותנים באיכות ההכשרה האקדמית והיישומית שמעניקה המכללה ללומדים בה ולארגז הכלים של הבוגר היוצא משעריה. "אין תחליף לאפשרות למפגש ראשוני בין מראיינים ומועמדים ולהתנסות בחוויה. אני גאה שהמכללה מאפשרת התנסות זו כחלק מהכישורים שאנו מציידים את בוגרינו", דברי ד"ר גדריך.

  זה המקום להזכיר שהמרכז לפיתוח קריירה בדקנט הסטודנטים פועל לאורך כל השנה בסיוע לסטודנטים בתחום התעסוקה: בניית מסלול קריירה, תהליכי יעוץ קריירה פרטניים, סדנאות והרצאות בתחום, ובנוסף מעמיד לרשות הסטודנטים והבוגרים פורטל משרות, המסייע באיתור מקומות לסטאז' ולעבודה.


  קרא עוד
 • קול קורא להגשת מועמדות לוועדת השקעות

  ועדת איתור מטעם המכללה מזמינה אנשים מן הציבור, בעלי היכרות וניסיון מתאימים בשוק ההון, להציע מועמדותם לחברות בוועדת ההשקעות של המכללה. תנאי הסף לקבלה:

  1.בעל תואר אקדמי רלבנטי ממוסד להשכלה גבוהה (כלכלה, מנהל עסקים וכד'), ו/או:
  2.בעל רישיון רו"ח בישראל, ו/או:
  3.בעל רישיון ניהול תיקי השקעות.
  4.לא הורשע בעבירה שיש עמה קלון.

  הגשת מועמדות תיעשה בצירוף כל המסמכים הבאים:
  קורות חיים, צילום תעודות להוכחת קיום תנאי הסף, כן יש לפרט או לצרף אסמכתאות ביחס להיקף הניסיון וההיכרות עם שוק ההון

  המעוניינים להגיש מועמדותם יפנו לגב' רויטל הרוש, לכתובת revi@braude.ac.il

   

   

  קרא עוד
 • להוביל זאת מומחיות: מדוע כדאי ללמוד תואר שני יישומי בהנדסה ?

  מרבית בוגרי מקצועות ההנדסה בישראל נקלטים בתעשייה במהירות והביקוש להם --במגמת עלייה עקבית. במרוצת השנים, ככל שמהפכת התעשייה החכמה ( 4.0 industry ) משתרשת בארץ, גובר הצורך במהנדסים בעלי ידע נרחב ורב-תחומי, כזה שהתואר הראשון אינו מספק. מהנדס שרוצה להתקדם, להוביל תהליכים, להשתלב בתפקידי מפתח משפיעים צריך להתקדם לתואר שני יישומי – משם השמיים הם הגבול.

  על מנת להוביל קבוצה, צוות או פרויקט בתעשייה החכמה - צריך להיות מומחה, ולא רק בזכות הוותק בעבודה. אין ספק שמהנדס ותיק מכיר היטב את תפקידו, וצבר ניסיון לא מועט במהלך עבודתו, אך מה עם למידה מניסיונם של אחרים בצד העמקת הידע, גישה למודלים עדכניים? הלומד צובר ידע בדיסציפלינה שלו אך גם בתחומים נוספים מקנים לו ראייה מערכתית וכלים הנחוצים לתפקידים מגוונים, בכירים ומתגמלים יותר בגמר לימודיו.

  במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל ממלאים את הדרישה ל"מומחים" וכבר מאות בוגרים יצאו ממנה בשש השנים האחרונות. חמש תכניות לימוד לתואר שני (.M.Sc) נפתחו במכללה באישור המל"ג:  הנדסת מערכות, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול וביוטכנולוגיה. "אנחנו מקבלים על פי רוב מהנדסים, אשר צברו ניסיון מקצועי-טכנולוגי נרחב בתעשייה", אומר פרופ' שוקי דרור, ראש התכנית ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות. "המתקבלים לתוכנית זוכים להכשרה ממיטב אנשי הסגל, רובם בעלי תואר שלישי, שעבודתם האקדמית-מחקרית מושתתת על ידע עדכני".

  במקומות עבודה רבים מסלול הקידום כולל לימודי תואר שני על חשבון המעסיק, במטרה להקנות לו מטעני ידע הנדרשים לתפקידי הובלה בארגון. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מכשירים את הסטודנטים לתואר שני יישומי ובמסגרת עבודת הגמר הם מבצעים בארגון בו הם מועסקים או באחד המפעלים העובדים בשת"פ עם המכללה (במסגרת מרכזי המו"פ שלה) פרויקט הנדסי משמעותי המגלם את מה שנלמד.

  לבוגרי תואר שני יישומי .M.Sc יש יתרון מובהק על פני מהנדסים אחרים. מסביר אלכס זיבנברג, בוגר המכללה, מנהל מחלקה בחטיבת פיתוח של ישקר: "כבוגר הנדסת מכונות בתואר הראשון, בחרתי ללמוד הנדסת מערכות בתואר השני וזה תרם רבות לקידום המקצועי שלי ומידי יום אני מיישם את הידע שצברתי".

  ירון שאף, גם הוא בוגר מכללה, משוכנע שעשה את הצעד הנכון כשבחר תואר שני יישומי בהנדסת תוכנה: "אלה היו שנתיים מאתגרות שהעשירו את הידע שלי ופתחו בפניי הזדמנויות להתמודד על משרות בכירות ומתגמלות הרבה יותר מאשר בוגר תואר ראשון", אומר שאף. "במהלך הלימודים פגשתי אנשי מקצוע רבים ובעלי ניסיון מוכח וחלקנו את הידע העדכני ביותר שבעולם התוכנה, שהוא כידוע דינאמי מאוד. כולנו יצאנו נשכרים".

  לימודי תואר שני עלולים להיות מאתגרים יותר מלימודים לתואר ראשון, ולו רק בגלל שהסטודנטים כבר נמצאים כבר בשלב אחר בחייהם: עובדים בתעשייה ונדרשים לשלב עבודה, משפחה ולימודים. לפיכך, הם זקוקים לתנאים מאפשרים כדי לצלוח את הדרך אל התואר הנכסף; לפיכך הלימודים מותאמים לאנשים עובדים (לימודי ערב ולימודים ביום שישי) ובעיקר- עם תשומת מיוחדת ואישית ותמיכה נקודתית, ככל שנדרש.

  לרישום ולפרטים נוספים:
  https://www.braude.ac.il/Campaign/?ref=MSC_outbrain&type=1&slidenum=2   

  קרא עוד
 • השר לשעבר מתן וילנאי: "חזון האיחוד עם אוניברסיטת חיפה הוא פנטסטי"

  אלוף במיל' מתן וילנאי, שכיהן בעבר כשר להגנת העורף  וכסגן שר הבטחון, הגיע לישיבת חבר הנאמנים שהתקיימה ערב חג הפסח במכללה. וילנאי, שבתפקידו הציבורי האחרון כיהן כשגריר ישראל בסין, נענה לפניית נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק,  והצטרף  לחבר הנאמנים של המכללה כחבר מן המניין.  לדבריו, הוא התרשם עמוקות מהעשייה במכללה ומאנשי הסגל שלה, ובכוונתו לפעול ככל שיתבקש למען קידומה. הנה דברים שאמר לנו בראיון, כולל התייחסותו הנלהבת לתכנית המיזוג של המכללה עם אוניברסיטת חיפה.
   
  צפו בראיון עם מתן וילנאי:
   
   
   
  קרא עוד
 • פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה: המיזוג עם המכללה יושלם בתוך 4-5 שנים

  פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, הגיע למכללה והעריך בישיבת חבר הנאמנים כי הליך המיזוג בין שני המוסדות הוא ודאי וכי הוא יושלם ככל הנראה בתוך 4-5 שנים. בראיון שקיימנו איתו מסביר פרופ' רובין על היתרונות  שגלומים במיזוג עבור שני המוסדות, ואמר שהמהלך לא יוביל לפיטורי עובדים במכללה בניגוד לרצונם, או לפגיעה בתנאי העסקתם. 
   
  צפו בראיון:
   
  קרא עוד
 • אביב הגיע ברדעת בא: מה קרה במכללה בחצי השנה האחרונה? הכל בגיליון החדש

  האירועים, הכנסים, הפרסים, המלגות, המחקרים, שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם, אנשי הסגל והסטודנטים, בקיצור כל מה שקרה בקמפוס בשישה חודשים, וקרה הרבה מאוד, בגיליון אחד עשיר ומגוון.
   
  לקריאת גיליון ברדעת החדש לחצו על הקישור הבא. חג אביב שמח וקריאה מהנה:
   
   
   
   
   
   
   

   

  קרא עוד