חדשות

 • מהנדסים למען הרפואה: מתהדק שיתוף הפעולה בין המכללה לבין בית החולים רמב"ם בחיפה

  בית החולים רמב"ם מעוניין להדק את קשריו ואת שיתופי הפעולה המחקריים שלו עם המכללה  - כך עולה מדברים שאומר ד"ר נדב בן חיים, מנהל רמב"ם מד-טק בע"מ, חברת המסחור של בית החולים החיפאי. 
   
  לדברי ד"ר בן חיים, ניסיון העבר שהיה לרופאי בית החולים עם אנשי סגל המכללה ועם הסטודנטנם המתמחים, הוליד פתרונות טכנולוגיים יעילים במגוון תחומים ולחברה יש עניין להמשיך ולטפח שיתופי פעולה אלה עם מחלקות שונות, ובפרט הנדסת מכונות והנדסת תכנה. את הדברים אמר ד"ר בן חיים בכנס המחקר הבינתחומי ה-12, שהמכללה קיימה בשלהי חודש ספטמבר 2016 בקיבוץ הגושרים. ד"ר בן חיים נתן בכנס הרצאת אורח  בנושא חדשנות ופתרונות טכנולגיים בעולם הרפואה.
   
  לצפיה בראיון עם ד"ר נדב בן חיים מבית החולים רמב"ם:
   
   
   
   
   
   
  קרא עוד
 • ראיון עם ד"ר רבקה ודמני, סגנית יו"ר המל"ג, אורחת הכבוד בכנס המחקר של המכללה - צפו בוידאו

  כנס המחקר הבינתחומי ה-12 של המכללה התקיים לקראת ראש השנה בכפר הנופש של קיבוץ הגושרים. על פי מיטב המסורת חברי הסגל האקדמי, מהמחלקות השונות, הציגו את מחקריהם בפני עמיתיהם ואגב כך גם הידקו את הקשרים ביניהם. לא פחות מ-70 מאמרים פורסמו השנה על המחקרים של אנשי סגל המכללה. לדברי ד"ר הילה פרץ, יו"ר הכנס, זהו מספר שיא מאז נוסדה המכללה. 
   
  מי שהתכבדה לשאת את הרצאת הפתיחה של הכנס היתה ד"ר רבקה ודמני, סגנית יו"ר המל"ג, שנאמה בפני כלל אנשי הסגל על הצורך להתאים את שיטות ההוראה והלמידה באקדמיה לעידן של הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות. לאחר ההרצאה נאותה ד"ר ודמני להעניק לנו ראיון מיוחד - הנה הוא לפניכם.
   
  לצפיה בראיון עם סגנית יו"ר המל"ג:
   
   
   
   
  קרא עוד
 • ח"כ כנסת אלעזר שטרן הגיע ליום הקליטה של המכללה ואמר שמדינת ישראל גאה בה

  מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים: חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד), לשעבר קצין חינוך ראשי וראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, הגיע  הבוקר למכללה, במסגרת יום הקליטה שנעשה עבור הסטודנטים החדשים. לדברי ח"כ שטרן, המכללה מייצגת שני צרכים חברתיים חשובים: הכשרת מהנדסים איכותיים ושילוב חברתי מגוון, שבו לומדים אלה לצד אלה  נציגי עדות ודתות שונות.
   
  בנאומו אמר ח"כ שטרן שהוא מצפה מהסטודנטים שמצטרפים למכללה לתרום לחברה מיכולותיהם גם מעבר לתחומי הלימוד הישירים, במטרה להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר.
   
  ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים, הרחיבה במפגש עם הסטודנטים על השירותים הרבים שיוכלו לקבל מיחידת הדקנט וקראה להם לא להסס לפנות ליחידה על מנת לקבל את הסיוע שדרוש להם כדי לצלוח את תקופת הלימודים שבפתחם.
   
  צפו בראיון עם ח"כ אלעזר שטרן ועם ד"ר תמר גדריך:
   
   
   
  קרא עוד
 • ברכות לפרופ' רוזה אזהרי: מונתה לכהן כנשיאת עזריאלי - המכללה להנדסה בירושלים

  פרופ' רוזה אזהרי, חברת סגל המחלקה לביוטכנולוגיה במכללה ומי שבעבר עמדה פעמיים בראש המחלקה, מונתה בערב ראש השנה תשע"ז לכהן כנשיאת עזריאלי -המכללה האקדמית להנדסה בירושלים.
   
  במכתב ששלחה בערב ראש השנה לעובדי הסגל האקדמי והמנהלי של המכללה, מודה פרופ' אזהרי על השנים הרבות שעבדה במכללה לפני המעבר שלה לירושלים: "מעבר זה מלווה מצד אחד בציפיה לעשייה במקום חדש ומצד שני בצביטה בלב על הפרידה מאנשים רבים שאיתם הלכתי מזה 24 שנים והיו שותפי בחזון להפוך את בראודה למכללה מובילה" כותבת אזהרי. "ריגשתם אותי מאד בתגובות שקיבלתי על קבלת המינוי. אמשיך לראות בבראודה בית ואשמח לעזור בכל נושא שאוכל".
   
  לדברי פרופ' אזהרי, בכוונתה לפעול למען קידום שיתופי פעולה אקדמיים בין שני המוסדות ובינתיים עבודת המחקר שלה, שעוסקת במעבר של תרופות דרך מחסום הדם-מח, תימשך במעבדות המכללה גם בהיעדרה.  נאחל לה הצלחה בתפקידה החדש.
   
  הנמה דברים שאמרה לנו פרופ' אזהרי  הכנס המחקר הבינתחומי של המכללה, שהתקיים זמן קצר לאחר מינויה הרשמי:
   
   
   
  קרא עוד
 • ערב ראש השנה: יצא לאור גיליון "ברדעת", עם כל הסיפורים, המחקרים וההישגים של אנשי המכללה ובוגריה

  כמידי שנה, לקראת ראש השנה שקרב ובא, יוצא לאור גיליון "ברדעת", שמביא את "סיפורה של המכללה" בחצי השנה האחרונה. הגיליון הנוכחי כולל עשרות כתבות במגוון נושאים: הישגי סטודנטים ובוגרים; מחקרים חדשים ופורצי דרך של אנשי הסגל האקדמי; שיתופי פעולה עם התעשייה; הידוק קשרים אקדמיים במישור הבינלאומי ועוד ועוד. בנוסף, בגיליון ישנו ראיון ראשון על מנכ"ל המככלה, מר אחיאב גולן, שנכנס לתפקידו לפני כחצי שנה ומספר על ה'אני מאמין' שלו ועל תפיסת עולמו הניהולית.
   
  בראיון אחר עם מר גיורא שלגי, לשעבר מנכ"ל רפאל, הוא יוצא כנגד תופעת ה'אקזיטים' ומדבר בשבח המכללה על שאינה זונחת את הצורך לקדם ולשפר את התוצרת והפריון של התעשייה המסורתית.
   
  בגיליון הפעם ישנו גם חידוש: בגרסתו המקוונת ניתן לדפדף בו בנוחיות ואף לצפות בסרטוני הוידאו שנעשו על הנושאים הרלוונטיים.
   
  לקריאת הגיליון המלא ולצפיה בסרטונים, לחצו על הקישור הבא. קריאה מהנה:
   
   

  קרא עוד
 • כנס המחקר הבינתחומי ה-12 יפתח ביום רביעי בקיבוץ הגושרים

  החוקרים באים: על פי מיטב המסורת של המכללה, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית, ייפגשו אנשי הסגל האקדמי באווירה בלתי פורמלית ובסדרת מושבים ישתפו זה את זה במחקריהם. מטרת כנסי המחקר, שהמכללה מקפידה לקיים מזה 12 שנים, היא להדק את הקשרים והממשקים בין אנשי הסגל, מתוך כוונה שחשיפת המחקרים תוליד שיתופי פעולה בין-תחומיים בין המחלקות השונות. גם השנה, כמו בשנה שעברה, יתקיים הכנס בבית ההארחה של קיבוץ הגושרים, והוא יימשך יומיים, בין  ה-28-29.9.
   
  עוד על מה שצפוי לקרות בכנס המחקר הבינתחומי בקטע שלפניכם:
   
   
   
  קרא עוד
 • תלמידות בקורס "פרחי רפואה" במכללה זכו בתחרות יוקרתית של האיחוד האירופי

  מהמעבדה בכרמיאל לפרס יוקרתי בינלאומי. תלמידות קדם עתידים מכרמיאל זכו בפרס יוקרתי בתחרות של האיחוד האירופי על פיתוח מערכת טכנולוגית חדשנית ופורצת דרך של אינפוזיה. עבודת הפיתוח בוצעה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה במסגרת תכנית קדם עתידים "פרחי רפואה בגליל – הנדסה ביו-רפואית". התלמידות עולות לתחרות העולמית ותייצגנה את ישראל במאי 2017 בלוס אנג'לס. מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון: " אני גאה על הישגים יוצאים מן הכלל".

   

  קרא עוד
 • סטודנט מהמכללה הכין בימבה לילד עם צרכים מיוחדים - צפו בסרטון שבו קיבל הילד את הצעצוע החדש

  מהנדסי המכללה ממשיכים לתרום לקהילה, והפעם סיפורו של הסטודנט אלעד קורטק, סטודנט בהנדסת מכונות, שבמסגרת הקורס "ביומכניקה שיקומית", שמרכזת ד"ר אורית בראון-בנימין, הכין פרוייקט יוצא דופן: מכונית בימבה עבור יונתן - ילד בן 12 מחיפה, בעל צרכים מיוחדים. הפרויקט בוצע במסגרת תכנית מהל"ב, תכנית דגל שהמכללה מקדמת מזה כמה שנים (בתקצוב המל"ג) למען יצירת פתרונות הנדסיים לבעלי מוגבלויות.  הסרטון הבא מספר על המפגש המרגש, שבו אלעד מביא ליונתן את הבימבה, כולל נסיעת מבחן ראשונה ומוצלחת. תודה רבה למולי גרינשטיין, הבעלים של נגריית "פשוט" מתובל, על שתרם מזמנו ומכשרונו,  וסייע להשלים את הפרוייקט.
   
  צפו במפגש המרגש  שבו קיבל יונתן את הבימבה המיוחלת: 
   
   
   
   
   
   
   
    

   

   
   
   
  קרא עוד
 • נפתחה ההרשמה לתכניות הסיוע הפדגוגי של המרכז לקידום ההוראה והלמידה - צפו בסרטון

  המרכז לקידום ההוראה והלמידה במכללה מזמין סטודנטים מצטיינים, שעומדים בקריטריונים, להשתתף בשתי תכניות ייחודיות שתכליתן סיוע לסטודנטים בלימודים. התכניות: "ראשי קבוצות" ו"חונכות אישית", מזכות את החונכים וראשי הקבוצות עצמם הן בהטבות כלכליות והן ביתרונות פדגוגיים, שעשויים לתרום להתפתחותם המקצועית כמהנדסים לעתיד. בימים אלה החל המרכז לקידום ההוראה והלמידה לגייס את הסטודנטים שיובילו את התכניות הללו בשנת הלימודים שבפתח.
   
  עוד על יתרונות התכנית בסרטון הבא - לחצו לצפייה: 
   
   
   
   
   
   
   
    

   

   
   
   
  קרא עוד
 • סיפורו של כיסא גלגלים: סטודנטים מהמכללה הפכו משותק לעצמאי בשטח

  עוד פרוייקט מרגש מבית היוצר של המכללה. הפעם מדובר בכיסא גלגלים ייחודי שתוכנן עבור יורי, קשיש מבית האבות "בראט" בכרמיאל, שעבר אירוע מוחי ונותר משותק בפלג גופו התחתון ובצד שמאל. הסטודנטים, יניב קסטיאל ושמואל לוי, שנה רביעית בהנדסת מכונות, תכננו עבור יורי כסא גלגלים שמאפשר לו לנוע באופן עצמאי באמצעות הפעלת יד אחד בלבד. אחרי חודשים רבים של עבודה וניסיונות הביאו הסטודנטים את כיסא הגלגלים ליורי, והסרטון הבא מביא את סיפורו של המפגש המרגש.  הפרויקט נעשה במסגרת הקורס: ביומכניקה שיקומית, בהנחיית ד"ר אורית בראון-בנימין.
   
  לצפייה בסרטון:
   
   
    

   

   
   
   
  קרא עוד