חדשות

 • 10.4.2018

  השר לשעבר מתן וילנאי: "חזון האיחוד עם אוניברסיטת חיפה הוא פנטסטי"

  אלוף במיל' מתן וילנאי, שכיהן בעבר כשר להגנת העורף  וכסגן שר הבטחון, הגיע לישיבת חבר הנאמנים שהתקיימה ערב חג הפסח במכללה. וילנאי, שבתפקידו הציבורי האחרון כיהן כשגריר ישראל בסין, נענה לפניית נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק,  והצטרף  לחבר הנאמנים של המכללה כחבר מן המניין.  לדבריו, הוא התרשם עמוקות מהעשייה במכללה ומאנשי הסגל שלה, ובכוונתו לפעול ככל שיתבקש למען קידומה. הנה דברים שאמר לנו בראיון, כולל התייחסותו הנלהבת לתכנית המיזוג של המכללה עם אוניברסיטת חיפה.
   
  צפו בראיון עם מתן וילנאי:
   
   
   
  קרא עוד
 • 10.4.2018

  פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה: המיזוג עם המכללה יושלם בתוך 4-5 שנים

  פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, הגיע למכללה והעריך בישיבת חבר הנאמנים כי הליך המיזוג בין שני המוסדות הוא ודאי וכי הוא יושלם ככל הנראה בתוך 4-5 שנים. בראיון שקיימנו איתו מסביר פרופ' רובין על היתרונות  שגלומים במיזוג עבור שני המוסדות, ואמר שהמהלך לא יוביל לפיטורי עובדים במכללה בניגוד לרצונם, או לפגיעה בתנאי העסקתם. 
   
  צפו בראיון:
   
  קרא עוד
 • אביב הגיע ברדעת בא: מה קרה במכללה בחצי השנה האחרונה? הכל בגיליון החדש

  האירועים, הכנסים, הפרסים, המלגות, המחקרים, שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם, אנשי הסגל והסטודנטים, בקיצור כל מה שקרה בקמפוס בשישה חודשים, וקרה הרבה מאוד, בגיליון אחד עשיר ומגוון.
   
  לקריאת גיליון ברדעת החדש לחצו על הקישור הבא. חג אביב שמח וקריאה מהנה:
   
   
   
   
   
   
   

   

  קרא עוד
 • נגעו בשמיים: יותר מ-2000 איש ביקרו בשבוע החלל שהתקיים במכללה

  יותר מ-2000 מתושבי הגליל פקדו בתחילת חודש פברואר את המכללה והשתתפו בעשרות הפעלות ומופעים מדעיים שהתקיימו במתקניה, במסגרת שבוע החלל הישראלי 2018.

  שיא האירוע נרשם עם הגעתו של האסטרונאוט האמריקאי, דונלד תומאס, שטס פעמים רבות לחלל וריתק את המאזינים בהרצאה שנתן ובה תיאר איך, למשל, אוכלים ושותים על המעבורת, איך ישנים, איך מתקלחים, ואפילו איך עושים צרכים במקום שבו כח הכבידה אינו קיים. תומאס סיפר שעוד בהיותו ילד רצה להיות אסטרונאוט, ואף כיוון את חייו למטרה זאת, אבל נכשל 3 פעמים בניסיונותיו להיכנס לתכנית החלל של נאס"א, עד שהתקבל אליה לבסוף, רק בשנות ה-30 לחייו; בכך הוא ביקש להעביר מסר למאזינים שלעולם לא יוותרו על החלומות שלהם ושהמאמץ בסופו של דבר משתלם.


  "הריצפה והתקרה בחלל  הם אותו דבר מבחינת כח המשיכה" - האסטרונאוט דונאלד תומס מרתק את הקהל 

  שבוע החלל הישראלי 2018 התקיים במכללה ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, ובשיתוף עמותת "חווידע טבע כרמיאל"; הוא הצטרף לשורת אירועים שהופעלו במקביל במוסדות אקדמיים מובילים ברחבי הארץ. בין הפעילויות והסדנאות שהתקיימו בקמפוס המכללה עבור הילדים: סדנה לבנייה ולשיגור רקטות, הכנת מפת כוכבים, בניית דגם מעבורת חלל, עמדה לצפייה בסרטי חלל עם משקפי מציאות מדומה, בניית דגם טלסקופ גלילאו, הרצאות וסרטים בפלנטריום מתנפח, שחזור הניסוי "גן כימי" שאותו ביצע האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל, תצפית כוכבים בטלסקופים בהנחיית האסטרונום עדן אוריון, ומופע של המדען המשוגע ד"ר מולקולה, שמילאה את האודיטוריום עד אפס מקום בשני המופעים.


  בצילום: נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, לצד האסטרונטוט דונלד תומס; ד"ר שמואל גזית, ראש המשרד ליחסים
  בין-לאומיים במכללה;  מר פרץ וזאן,  מנכ"ל משרד המדע;  איתי מלק, מנהל היחידה לנוער שוחר מדע במכללה

  מנכ"ל משרד המדע, מר פרץ וזאן, הגיע למכללה, והיה אורחו של הנשיא, פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה, ד"ר שמואל גזית מהמחלקה להנדסת מכונות. האירוע הופעל ואורגן על-ידי צוות המרכז לנוער שוחר מדע במכללה, בראשות איתי מלק, ובשיתוף צוות המדריכים של "חווידע טבע" בכרמיאל. ראויים לציון גם המדריכים בתחנות השונות, שכולם היו בני נוער שמשתתפים במהלך השנה בתוכניות המדעיות-טכנולוגיות של המכללה.

  קרא עוד
 • נשיא על הבר: פרופ' אריה מהרשק נפגש עם סטודנטים לשיחה על כוס בירה

  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, נפגש בשבוע שעבר עם כמה עשרות סטודנטים במכללה, לשיחה "בגובה העיניים", שהתקיימה במקום לא שגרתי: פאב המכללה. במוקד המפגש נתן הנשיא הרצאה בנושא "כלכלה גלובלית" בעקבותיה התפתח שיח פורה של שאלות ותשובות. "נעניתי להזמנת אגודת הסטודנטים להגיע לפאב של המכללה, להיפגש עם הסטודנטים, להעשיר אותם בדעת וגם לשמוע מהם על נושאים המעסיקים ומטרידים אותם ברמת השירותים", אמר נשיא המכללה.  מה שנותר עכשיו זה רק להתרשם מהתמונות ולחכות למפגש הבא.


  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מרצה בפני הסטודנטים על כלכלה גלובלית


  הסטודנטים שוחחו עם הנשיא "בגובה העיניים" גם על עניינים שמטרידים אותם


  גם רעיית הנשיא, גב' דפנה מהרשק (במרכז) הצטרפה למפגש הלא שגרתי

  קרא עוד
 • חלקים בהזמנה: כך עובדות מדפסות התלת-מימד במח' להנדסת מכונות

  במחלקה להנדסת מכונות עברו לייצר את חלקי המכונות שהסטודנטים ממציאים במדפסות תלת מימד.  אם עד עכשיו תהליך ייצור החלקים לפרוייקטים ארך זמן רב  ועלה ממון רב, הרי שעכשיו התהליך פשוט הרבה יותר. עוד על איך שהמדפסות האלה הופכות תכנון למציאות - בסרטון שלפניכם:

   

      

  קרא עוד
 • פרופ' אריק מזור מאוניברסיטת הרווארד, הרצה בפני אנשי סגל המכללה על שיטת ההוראה שפיתח

  האם שיטת החינוך באקדמיה תעבור  מהפך בשנים הקרובות ?  פרופ' אריק מזור, מרצה בכיר מאוניברסיטת הארוורד, התייחס לשאלה הזאת בהרצאה שנתן במכללה בתאריך 11.1.18.

  פרופ' מזור בא מתחום הפיזיקה והחדשנות  והגישה שלו מיושמת בהוראת תחומי המדעים וההנדסה. הוא המציא ופיתח שיטת הוראה אינטראקטיבית לכיתות גדולות, ויישם הלכה למעשה את שיטת ההוראה Peer Instruction -הוראה פעילה שמתבססת על למידה בצוותים ומייצרת הבנה. השיטה תפסה תאוצה בארה"ב וברחבי העולם, וגם בישראל ישנם מרצים למדעים מדויקים שמיישמים אותה, כולל במכללה שלנו. פרופ' מזור הוא מרצה בעל הכרה בינלאומית, ודובר מבוקש אשר זכה בפרסים רבים.


  פרופ' אריק מזור, אוניברסיטת הרווארד

  להרצאה שלו בנושא Innovation in education to educate innovators ,  הגיעו עשרות מרצים מהמכללה וממוסדות אקדמיים נוספים בארץ. הוא  התייחס לדרך ההוראה המסורתית אל מול השיטה החלופית להנעת הלומד והפעיל את הקהל לצורך הדגמת השיטה.  בתום ההרצאה נערך מפגש בין פרופ' מזור לבין הנהלת המכללה, ובה דנו באפשרויות לשיתופי פעולה עתידיים וליישום שיטת הההוראה שלו במכללה.


  בצילום: פרופ' מזור לצד פרופ' זאב ברזילי, המשנה לנשיא המכללה,
  וד"ר נירית גביש, ראש המרכז לקידום ההוראה והלמידה במכללה


  לצפייה בהרצאה של פרופ' מזור אתם מוזמנים  להכנס לסרטון הבא:    

  קרא עוד
 • השגריר של האיחוד האירופי בישראל, אירח בביתו נציגים מהמכללה

  כבוד לעובדי המכללה. שגריר האיחוד האירופי בארץ, עמנואלֶה ז'ופרֶה, הזמין לביתו (בתאריך 7.11.17) נציגים ממוסדות אקדמיים מישראל, וכן נציגים מוסדות אקדמיים נוספים מרחבי אירופה. במהלך הערב החגיגי התבקשו המוזמנים להציג את עבודתם והישגיהם במסגרת שתי תכניות חינוך שהאיחוד האירופאי מממן : TEMPUS ו ERASMUS+. המכללה לוקחת חלק פעיל בתכניות אלה, במטרה לסייע להפצת התוצרים וליצור בסיס לשותפויות חדשות לעתיד.


  מקדמים את ההשכלה הגבוהה ביחד עם אירופה: עמנואל ז'ופרה, שגריר האיחוד האירופי בישראל

  את המכללה ייצגו במפגש: ד"ר לינדה ויינברג, מנהלת פרויקט אקוסטאר, וגב' קרן ברקוביץ מהמח' לאנגלית; ד"ר ורד הולצמן, מנהלת פרויקט IN2IT, ד"ר דבורה טולדנו-קטעי, מרכזת הפרויקט במכללה, וגב' שני אלצ'ק, שותפה בפרויקט IN2IT.


      

  קרא עוד
 • הספרייה נערכת להענקת מרחב לימודים אופטימלי בתקופת המבחנים

  אורחי ספרייה יקרים

  ספריית המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה פתוחה לציבור ומקדמת בברכה את כל הבאים בשעריה.
  בתקופת המבחנים הנוכחית מ-23.1.18 עד 2.3.18, בשל הצפיפות והעומס בספריית המכללה, נאפשר כניסת אורחים מהשעה 17:00 ואילך.

  עד השעה 17:00 תותר הכניסה לספריה ושימוש בשרותיה אך ורק לסטודנטים מן המניין של המכללה להנדסה, תלמידי המכינה וכן לתלמידי המכללה הטכנולוגית להנדסאים עם הצגת תעודה מתאימה.

  אנא, קבלו זאת בהבנה ושובו אלינו בתום תקופת המבחנים.

  הספרייה

  קרא עוד
 • הדוד טד הגיע לבראודה: סדרת הרצאות ההעשרה לעובדים יצאה לדרך

  לכבוד השנה האזרחית החדשה, הושקה השבוע (2.1.17) התכנית שיזמה המחלקה למשאבי אנוש במכללה, בראשות מיטל מלצר, לקיום סדרת הרצאות העשרה לעובדים,  מאת הקולגות שלהם.  מעמד נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מנכ"ל המכללה, מר אחיאב גולן,  ועוד עשרות אנשי סגל אקדמי ומנהלי, ניתנו לעובדים שתי הרצאות מעניינות וענייניות, כמחצית השעה כל אחת מהן. 

  ההרצאה הראשונה ניתנה ע"י רמי גזית, שמנהל את תכנית "מאיץ הגליל" של המכללה, לעידוד יזמים  ומיזמים. גזית דיבר על  תכונות האופי שנדרשות מיזם מתחיל, על הסיכויים להצלחה, על הקשיים שבדרך ועל החשיבות לא להרים ידיים, אם באמת מאמינים ברעיון כלשהו ומגיעים למסקנה שיש בו  גם היתכנות כלכלית. גזית "תיבל" את הרצאתו בדוגמאות רבות מהעולם שאנו מכירים והרצאתו  זכתה לעניין רב.


  רמי גזית, מנהל תכנית "מאיץ הגליל" לעידוד יזמים ומיזמים, מסביר איך צריך לעשות את זה נכון

  ההרצאה השניה ניתנה ע"י הדס גרינפלד, עובדת מרכז המידע של המכללה (מח' שיווק). גרינפלד בחרה להרצות על המונח "קיימות" ועל משמעותו והשפעותיו בעידן המודרני, בעיקר על הדור הצעיר - דור הטלפונים החכמים והטכנולוגיות המתקדמות. גרינפלד איתגרה בשאלות קיומיות חשובות שנגעו לחיי כל מי שישב מולה בקהל, כגון: האם רק למתמטיקאים ולמדענים יש מקום בעולם הזה ?  ומהי, אם בכלל, החשיבות החברתית-חינוכית לשמר ולהעלות את קרנם גם של תחומים וערכים אחרים, זולת "יופי", "כסף" , "חומרנות", "בידור" ועוד, שהתקשורת מלעיטה בהם את הציבור, בפרט הציבור הצעיר.


  הדס גרינפלד, עובדת מרכז המידע במכללה, מרצה על "קיימות" ומעלה שאלות על חינוך, ערכים, קידמה ועל מה שביניהם 

  את מיזם בראו-טד מובילה לימור שחר-אורנשטיין, אחראית רווחה והדרכה במחלקה למשאבי אנוש, המעוניינים לקחת בו חלק כמרצים מוזמנים לפנות אליה ולקבל פרטים. המפגש הראשון מבין ששת המפגשים המתוכננים עבר בהצלחה, ואם לשפוט על פיו את רמת ההרצאות ואת איכותן, הרי שבהחלט מומלץ להגיע למפגש הבא, שיתקיים בעוד כחודש. אנחנו נעדכן.

   

  קרא עוד