חדשות

 • הצלחה בשחקים: יותר מ-2000 מבקרים הגיעו למכללה בשבוע החלל הישראלי

  הצלחה גדולה לאירועי שבוע החלל הישראלי שהתקיימו במכללה, בהובלת המרכז לנוער שוחר מדע. האירוע התקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, במקביל לשורת אירועים נוספים שהופעלו במוסדות אקדמיים מובילים ברחבי הארץ.


  פעילות לילדים באירועי שבוע החלל שהקיימו במכללה. צילום: JINIPIX

  המשתתפים נהנו משפע סדנאות והפעלות מדעיות לכל המשפחה, ביניהן: מיצג חווייתי רב חושי המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח, מופע של ד"ר מולקולה, מתחם אינטראקטיבי "מסע לירח" עם חידות נושאות פרסים לילדים, מבוך לייזרים עתידני, מופע אור-קולי בפלנטריום מתנפח, בנייה ושיגור של טילים, סדנאות לבניית דגמי לוויינים, שעת סיפור עם סיפורים מהירח, עמדות צילום מיוחדות והפתעות נוספות.

  יום קודם לאירוע החווייתי למשפחות, ביקר במכללה האסטרונאוט גארט רייזמן, היהודי הראשון ששהה בתחנת החלל הבינלאומית. רייזמן הרצה על חוויותיו בחלל בפני 400 תלמידי תכניות המצוינות המופעלות במכללה בשיתוף אשכול בית הכרם ומשרד החינוך – מחוז צפון, נפגש עם בני נוער המפתחים את לווין הנוער הראשון בגליל – "גליל-1" וביקר במעבדת החלל של המרכז לנוער שוחר מדע.


  האסטרונאוט גארט רייזמן במעבדת החלל עם תלמידי המרכז לנוער שוחר מדע במכללה. צילום: אלכס הובר.

  האירוע  נוהל על-ידי צוות המרכז לנוער שוחר מדע במכללה, בשיתוף צוות מדריכים של חווידע-טבע בכרמיאל. עשרות מדריכי התחנות היו בני נוער המשתתפים בתוכניות המדעיות-טכנולוגיות במכללה. לדברי איתי מלק, מנהל המרכז, מידי שנה אירועי שבוע החלל תופסים נפח גדול יותר ומושכים אליהם עוד ועוד משתתפים מרחבי הגליל כולו. "השנה אירועי שבוע החלל נמשכו על פני יומיים מלאי פעילויות וחוויות, במהלכם ילדים ובני נוער רבים נחשפו לאירועים פורצי דרך בתולדות האנושות כמו הנחיתה על הירח והתנסו בחוויות וניסויים מדעיים מרתקים. אנו פועלים ככל יכולתנו לפתוח את השערים לעולם המדע והטכנולוגיה בפני הדור הצעיר בגליל ולאפשר להם להתנסות בחוויות אחרות ומיוחדות שיעודדו אותם לפרוץ דרך אל העתיד", אומר מלק.

  קרא עוד
 • מלגות רבותי, מלגות: מאות סטודנטים קיבלו השנה מלגות לימודים באמצעות יחידת הדיקנט

  דיקנט הסטודנטים במכללה ממשיך לגייס  מלגות למען הסטודנטים והתוצאות ניכרות בשטח. לאחרונה חולקו במכללה מאות מלגות לסטודנטים, שנתרמו על ידי גופים שונים, במטרה לסייע להם לצלוח את לימודי ההנדסה המאתגרים בהצלחה.

  140 מלגות הוענקו לסטודנטים במסגרת התוכנית "סטודנטים בונים עתיד בגליל", של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. התוכנית מעניקה 15 אלף שקלים לכל  סטודנט שהשתלב בעבודה בשנה האחרונה ללימודיו ובחר לעבוד ולגור בגליל במשך שנתיים לאחר סיום לימודיו (5,000 שקלים בכל שנה). סך הכל הוענקו מסגרת התוכנית בשלוש השנים האחרונות כ-5.4 מיליון שקלים.


  בונים את העתיד בגליל - טקס חלוקת המלגות לסטודנטים, שהתקיים באודיטוריום המכללה

  תכנית המלגות ללוחמים משוחררים "אימפקט" של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), העניקה 124 מלגות נוספות לסטודנטים במכללה. המלגות, בגובה $4,000 לכל שנת לימוד הוענקו לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית. כל מלגאי ממומן על ידי תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון, ומתחייב במסגרת התוכנית לבצע 130 שעות פעילות למען הקהילה.


  מתוך טקס חלוקת מלגת "אימפקט" , שניתנה השנה ל 124 סטודנטים במכללה

  קרן המלגות קציר, מיסודה של קרן רש"י, תתמוך השנה ב-18 סטודנטים במכללה. הקרן מסייעת לסטודנטים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, להתגבר על המכשולים החברתיים והכלכליים המונעים מהם לרכוש השכלה אקדמית, מלווה אותם אישית, תומכת ונותנת מענה בזמן אמת לאורך כל תקופת הלימודים, כך שהתפתחותם האקדמית תהווה בסיס לפריצת דרך אישית ולשינוי מהותי בחייהם, תוך השתלבות בעשיה חברתית משמעותית. בטקס השתתפו הסטודנטים, נציגי הקרן ונציגי דיקנט הסטודנטים, שנפרדו בהתרגשות רבה ממנהל הקרן שלומי אריה, שמסיים את תפקידו.


  מתוך טקס חלוקת מלגת קציר, שניתנה השנה ל-18 סטודנטים במכללה

  חמש מלגות נוספות נתרמו על ידי משפחת אלישיב לסטודנטיות מהמחלקות להנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת מכונות. המלגה, על שם אבי המשפחה על שם אבי המשפחה יעקב (ינק) לבקוביץ' ז"ל, הינה בגובה שכר הלימוד השנתי ומוענקת זו השנה השלישית לנשים אשר בחרו ללמוד את מקצועות הליבה של ההנדסה, בעלות רקע כלכלי מאתגר.


  הסטודנטיות שזכו השנה במלגה תרומת משפחת אלישיב, לצד מציגי המשפחה, דקנית הסטודנטים וראש התכנית להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  דקנית הסטודנטים, ד"ר אורנה מילר, מציינת כי דקנט הסטודנטים, באמצעות מדור מלגות, מטפל במגוון מלגות לסטודנטים הלומדים במכללה: מלגות פנימיות של המכללה ומלגות של קרנות חיצוניות, חלקן מלגות סיוע וחלקן מלגות הצטיינות. רובם של הזוכים במלגות משולבים בפעילות חברתית בקמפוס ומחוצה לו. "לכל מלגה קריטריונים שונים, כאשר מדור מלגות מכוון, מייעץ, ממליץ לסטודנטים על המלגות המתאימות לכל אחד. אני מברכת את הסטודנטים שקיבלו השנה מלגות ומודה למעניקי המלגות על תרומתם, אשר ודאי תסייע לסטודנטים לצלוח את לימודיהם בדרך אל התואר ", אומרת ד"ר מילר.

   

  קרא עוד
 • תוכנית היזמות והחדשנות של חיפה והצפון "i-North" זכתה ב-2 מיליון ₪ במסגרת מכרז של המועצה להשכלה גבוהה

  התוכנית (i-NORTH-Innovation In The North) היא פרי של שיתוף פעולה בין המכללה, אוניברסיטת חיפה והמכללה האקדמית תל-חי, לקידום חדשנות ויזמות בקמפוסים ובצפון כולו. במסגרת המכרז של המל"ג חולקו סך הכל כ-77 מיליון ₪ למוסדות אקדמיים שונים בארץ. הרעיון שמאחורי המכרז הינו להפוך את המוסדות האקדמיים גם למוסדות יזמיים, לשלב בין התעשייה לאקדמיה, בין סטודנטים למרצים וחוקרים וליצור פרויקטים וקורסים בין-תחומיים המעודדים יזמות וחדשנות.

  במסגרת התכנית ישלבו המוסדות האקדמיים פעולה, תוך ניצול משאבים משותפים, שיתוף תכניות אקדמיות, שילוב יתרונות יחסיים ובניית תשתית התנסות מבוזרת, שתהווה זרז לפיתוח חדשנות ויזמות בצפון כולו. דגש רב מושם בתכנית על שילובים בין-תחומיים, הממנפים יתרונות יחסיים וסינרגיה בין השותפים ויוצרים תחומי התמקדות לחדשנות ויזמות. התכנית מתמקדת בחמישה תחומים: בריאות ורווחה דיגיטליים, תעשייה חכמה 4.0, מדעי הים, טכנולוגיית מזון, וסביבה וקיימות.

  לדברי פרופ' שרית סיון, המשנה לנשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, תוכנית היזמות i-North תשדרג את התשתיות האנושיות והפיזיות במוסדות השותפים, שיהפכו למובילי יזמות וחדשנות בת קיימא ויקדמו את הפריפריה הצפונית. "לא בכל יום חוברים שלושה גופים להשכלה גבוהה לתוכנית רב-שנתית ורב-מוסדית שתצעיד את האזור כולו קדימה בתחום היזמות והחדשנות. הצוות המשותף, בראשות אלקה ניר מאוניברסיטת חיפה, עשה לילות כימים על מנת להגיש למל"ג תוכנית מסודרת ומפורטת, אשר לשמחתנו התקבלה ואשר צפויה לחולל שינוי משמעותי. יישום התכנית יקדם את המוסדות השותפים, חברות ומפעלים שותפים וכאלו שיצטרפו לעשייה, וכפועל יוצא את האזור כולו. אני רוצה להודות לד"ר משה שביט וד"ר נירית גביש, שהובילו את הנושא מטעם המכללה, ולשאר השותפים בתכנית, על עבודה מאומצת ללא לאות. עכשיו עלינו לצאת לדרך ולהגשים את המטרות שהצבנו לעצמנו" ציינה פרופ' סיון.

  התקציב שניתן לתכנית על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בסך 2 מיליון ₪, הינו ל-4 שנים. הכספים יוקדשו בין היתר גם  להרחבה והעמקה של חינוך והכשרה ליזמות, כולל התנסויות מעשיות, ולחשיפה לתרבות יזמית.
  קרא עוד
 • מתמטיקאים מהארץ והעולם השתתפו בכנס בנושא גיאומטריה יישומית

  איך מיישמים עקרונות גאומטריים מעולם המתמטיקה בעולם האמתי וכיצד ניתן להשתמש בהם לפתרון אתגרים במגוון תחומים? על מנת לתת תשובות לשאלה זו התכנסו במכללה מתמטיקאים ממוסדות אקדמיים בארץ ובעולם לכנס בנושא גיאומטריה יישומית.

  את הכנס יזמו ראש המחלקה למתמטיקה, פרופ' מרק ילין, וחברי סגל המחלקה – פרופ' לביא קרפ וד"ר אמיל סוקאן. לדברי פרופ' ילין: "כנס זה בנושא גיאומטריה ויישומיה הינו חלק ממספר כינוסים שיזמה המחלקה למתמטיקה במכללה, שמטרתם להנגיש את המתמטיקה התיאורטית ולהראות כיצד ניתן ליישמה במגוון תחומים בהם אנו עוסקים בחיי היום-יום. לכנס הגיעו חוקרים מארצות הברית, הודו, הונג-קונג ואירופה, כמו גם ממוסדות אקדמיים מובילים בארץ. כנסים מסוג זה מהווים כר פורה ליצירת שיתופי פעולה רב תחומיים ויצירה וחיזוק של קשרים קיימים עם חוקרים בארץ ובעולם ואנו מתכננים מפגשים בנושאים מתמטיים נוספים גם בעתיד".


  מדברים במספרים:  המתמטיקאים שהגיעו לכנס במכללה 

  פרופ' אריג'יט סמל (Areejit Samal) מהמכון למדעי המתמטיקה בעיר צ'נאיי בהודו, שהשתתף בכנס ציין כי הוא משתף פעולה עם ד"ר אמיל סוקאן מהמחלקה למתמטיקה כארבע שנים בתכנית משותפת לגיאומטריה שימושית והגיע לכנס על מנת לפגוש מומחים בתחום ולשמוע גישות נוספות. "במסגרת עבודתנו המשותפת, הציע ד"ר סוקאן מספר דרכים מעניינות לפתרון אתגרים בתחום הרשתות הביולוגיות אותו אני חוקר, באמצעות כלים מתמטיים טהורים שתורגמו למתמטיקה שימושית. עשינו שימוש בכלים אלו במגוון מחקרים ברשתות ביולוגיות, במדעי החברה ובטכנולוגיה. חשיבותו של הכנס הזה בכך שהוא מאפשר לנו החוקרים לפגוש קולגות מתחומים שונים שמעניקים נקודות מבט מגוונות על תחומי המחקר הפרטיים של כל אחד מאתנו המאפשרות לפתח כיווני מחשבה ופתרונות יצירתיים לאתגרים יישומיים אמתיים" ציין פרופ' סמל.

  ד"ר אמיל סוקאן, מהמחלקה למתמטיקה ושותפו של פרופ' סמל למחקר הוסיף כי הכנס נועד לחשוף כמה שיותר גוונים של הגיאומטריה התיאורטית וכיצד ניתן להמירם לאפליקציות שימושיות במגוון דיסציפלינות. "הרעיון של הכנס הוא לקבץ יחד מומחים שיציגו גוונים שונים של הגיאומטריה, מהתיאורטית ביותר ועד המעשית ביותר, ומהם השימושים שניתן להפיק מהגיאומטריה, החל מקוסמולוגיה ועד רשתות תקשורת ורשתות סוציאליות. אני ושותפי מהודו חוקרים יחד כבר מספר שנים את הגיאומטריה של רשתות אמתיות וטבעיות, סוציאליות וביולוגיות. פרסמנו כבר 7 מאמרים בנושאים שונים וכיום אנחנו משתפים פעולה במחקר שמיני במספר", אמר ד"ר סוקאן.

  קרא עוד
 • ביחידה לנוער שוחר מדע מפתחים מערכת חדשנית שתסייע להתיישב במאדים

  תכנית נוער חדשנית לפיתוח מערכת "מכמ-אש" (מערכת כוכב מאדים לאחיזת שטח) יצאה השבוע לדרך,  במסגרת תכנית לקידום פרוייקטי חקר של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, שמתקיימת  ביחידה לנוער שוחר מדע של המכללה. מדובר בפרויקט חדשני, פורץ דרך ועתיר תקציב.

  לתכנית נבחרו כ-50 בני נוער איכותיים בכיתות י'-יא' מהגליל, שעברו תהליכי מיון קפדניים. התלמידים ממגוון בתי ספר, ביניהם: בית ספר אלבשאאר למדעים בסחנין, תיכונים בכרמיאל (אורט פסגות ואורט כרמים) ובעכו (אורט דרסקי ואמית קנדי), הרב-תחומי נהריה מדעים ואומנויות ובית הספר העל-יסודי משגב.


  מהגליל למאדים: הנבחרת שמפתחת את המערכת שתסייע להתיישבות אנושית במאדים

  במהלך התכנית ייחשפו התלמידים לתחומי ידע מעולם החלל בכלל ותקשורת בפרט, יפגשו עם מומחים מהארץ והעולם בתחומי החלל, ייחשפו למחקרים העדכניים בתחום זה, יבקרו במכוני מחקר, מוסדות אקדמיים ובתעשייה. גולת הכותרת היא בכך שהתלמידים יפתחו ויבנו בעצמם את מערכת "מכמ אש" שתבצע משימה אמיתית כחלק ממחקר וההערכות של האנושות להתיישבות במאדים. המערכת תוצב בגובה רב מעל ההתיישבות ותספק מידע עדכני בזמן אמת על התנאים הנמצאים מחוץ למבנה שיוקם במאדים כולל צילום היפר-ספקטראלי על מנת לאסוף מידע על המצאות מים, בעלי חיים וצמחים, ואיסוף מדדי סביבה באמצעות חיישנים ומערכות תקשורת. את הפיתוח והמחקר לתכנית יבצעו התלמידים בשיתוף פעולה עם פרויקט D-MARS הפועל במכתש רמון, שם הוקם מתקן המדמה שהות של בני האדם על מאדים. בנוסף, תלמידי התכנית ייקחו חלק פעיל בתכנית הדגל לפיתוח לווין הנוער הראשון בגליל "גליל-1" שפיתוחו נמצא בשלבים מתקדמים.

  ד"ר גיא צברי, מנהל התכנית במכללה: "מדובר בפריצת דרך של ממש, בני נוער המתגוררים בגליל ייקחו חלק במיזם יוקרתי, שלו תרומה לפיתוח המדע בגליל בפרט ובמדינה בכלל".

  איתי מלק, מנהל המרכז לנוער שוחר מדע: "חוסנה הכלכלי-חברתי של המדינה חייב להישען על ידע מדעי וטכנולוגי. הידע הזה טמון במשאב האנושי המצוי בשפע גם בגליל. אנו פועלים ככל יכולתנו לפתוח את השערים לעולם המדע והטכנולוגיה בפני בני הנוער בגליל ולאפשר להם לפרוץ דרך אל העתיד".

  קרא עוד
 • תנופה בינלאומית: משלחות מסין, פולין ודנמרק הגיעו למכללה

  משלחות משלוש מדינות הגיעו השבוע לקמפוס, במטרה להדק את שיתופי הפעולה האקדמיים עם המכללה, ולבחון את האפשרות להחלפת סטודנטים ואנשי סגל.  המשלחות, כל אחת בתורה, נפגשו עם ראשי המכללה ומחלקות הלימוד, שמעו על פעילותה בגזרות השונות, התרשמו ממתקניה, קיבלו סקירה מקיפה על שיטות ועל תכניות הלימוד, וכמובן על  הקשרים שיש למכללה עם התעשייה - נושא שבו האורחים מחו"ל גילו עניין רב.

  הנה דברים שאמרו פרופ' עיסאם סבאח, ראש המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה, ונציג אוניברסיטת וורוצלב בפולין, מיד לאחר המפגש המוצלח שהתקיים ביניהם. 

  צפו בוידאו:

  קרא עוד
 • עשרות מחקרים הוצגו בכנס המחקר הבינתחומי ה-14 - צפו בסרטון

  רגע לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית תשע"ט, השתתפו חברי הסגל האקדמי של המכללה, בראשות הנשיא פרופ' אריה מהרשק, בכנס המחקר הבינתחומי ה-14 שהתקיים במלון פסטורל בכפר בלום.

  מטרתו העיקרית של הכנס היא לאפשר לאנשי סגל המכללה להתעדכן על החידושים של עמיתיהם במחלקות השונות ובתחומי מחקר שונים, ולבחון דרכים לשיתופי פעולה ביניהם. בשני ימי הכנס התקיימו 12 מושבים, שחולקו על פי נושאים, ובהם הוצגו כ-60 מחקרים חדשים. כמו כן, התקיימו הרצאות אורח מרתקות של פרופ' צבי פירן מהאוניברסיטה העברית בירושלים בנושא "גלי כבידה – החלון החדש ליקום", ד"ר אילנה וייסמן מאוניברסיטת חיפה בנושא "האם המומחיות המתמטית יכולה לשמש כאינדיקטור למחוננות מתמטית? – בחינת ERP של פעילות המוח" והרצאתו של ד"ר יוסי חלמיש מחברת "Braiways" בנושא "גמישות המח".

  לצפייה בסרטון על הכנס:  


  פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, פותח את כנס המחקר הבינתחומי ה-14 שהתקיים בכפר בלום

  "לאורך השנים נתן הכנס תנופה למחקרים בין-תחומיים של אנשי הסגל במחלקות השונות, הביא לשיתופי פעולה עם מפעלי תעשייה ומכוני מחקר בארץ ובעולם וקידם רישום פטנטים על שיטות ומכשירים שפותחו על ידי חוקרי המכללה", אמרה ד"ר פיאנה יעקובזון מהמחלקה למתמטיקה במכללה, ויו"ר הכנס השנה. " בחלק מהמחקרים שהוצגו בכנס שותפים גם סטודנטים וזוהי תעודת כבוד למכללה. אני מודה לכל מי שטרח ודאג להצלחתו של כנס חשוב זה ולכל המשתתפים שהגיעו – כולכם מקדמים את המחקר ואת המכללה" .


  פרופ' דפנה גואטה, מהמחלקה לפיזיקה ולהנדסה אופטית, מספרת בכנס על המחקר הבינלאומי בנושא חלקיקי הנייטירנו ביקום, שבו לקחה חלק. המחקר נחשב לפורץ דרך וממצאיו פורסמו בגיליון של כתב העת המדעי Nature  

  פרופ' צבי פירן, מהקתדרה ע"ש שוורצמן במכון רקח לפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, שיבח את הכנס, את תכניו ואת הרעיון שעומד בבסיסו: "הופתעתי לראות את רוחב הנושאים שמוצגים בתכנית כנס המחקר, זה היה מאוד מרשים. חשוב שיש בגליל נקודה חזקה של פוקוס טכנולוגי, אשר מנגישה את תחום ההנדסה על מגוון רבדיו לאוכלוסיית האזור. אני רואה את בראודה כנדבך חשוב מאוד במערכת ההשכלה הגבוהה הישראלית בכלל ובאזור הגליל בפרט", ציין פרופ' פירן.   


  קרא עוד
 • נשיא המכללה חזר מביקור בסין: קודמו שיתופי הפעולה עם אוניברסיטת וונג'ואו


  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, שב בסוף השבוע שעבר מביקור באוניברסיטת וונג'ואו (Wenzhou) בסין, לשם הוזמן על מנת להרצות בכנס בנושא יזמות וחינוך הנדסי. בהרצאת המליאה, שיתף פרופ' מהרשק, את הניסיון הרב שנצבר במכללה ומומחיותו ביזמות בתעשייה בשילוב אקדמיה, וענה על שאלות הקהל, שכלל מאות משתתפים מכל רחבי אסיה.
  עם שובו ארצה זכה פרופ' מהרשק למכתב תודה מסגן הדיקן במכללה ליזמות של אוניברסיטת וונג'ואו, שי יונג-צ'ואן, שכתב: פרופ' מהרשק היקר, אני מודה לך על הביקור באוניברסיטת וונג'ואו ועל ההרצאה הנפלאה שנשאת בכנס שלנו. מצפה להמשך שיתוף הפעולה".


  פרופ' אריה מהרשק מרצה בכנס שהתקיים באוניברסיטת וונג'ואו בסין

  פרופ' מהרשק מספר כי אוניברסיטת וונג'ואו נמצאת בעיר קטנה על פי סטנדרטים סיניים של כ- 4 מיליון נפש, אך ידועה כעיר אינטלקטואלית המגלמת את רוח היזמות. לאוניברסיטה מגוון בתי"ס, ביניהם - בי"ס להנדסה המציע תכנית משולבת בהנדסת מכונות ואלקטרוניקה, הנדסת תכנה, הנדסה אזרחית ועוד. "לאוניברסיטת וונג'ואו תכניות מצוינות לפיתוח עתידי ואני מעריך כי נוכל לחזק את הקשרים עמה ולשתף פעולה בחילופי סטודנטים ובמחקר משותף כבר בעתיד הקרוב. במהלך הביקור נפגשתי עם דיקן הפקולטה להנדסה ועם ראש המשרד לקשרים בינלאומיים של האוניברסיטה, ויצרתי קשר בינם לבין ראש המשרד לקשרים בינלאומיים של בראודה; וצעדים לשיתוף הפעולה בין המוסדות כבר בעיצומם" אומר פרופ' מהרשק.

  לדברי פרופ' מהרשק, על אף שבראודה ממוקמת בפריפריה הצפונית, יצרה המכללה רשת קשרים עם מוסדות אקדמיים רבים בחו"ל, שרבים מהם מדורגים גבוה במערכות הדירוג הבינלאומיות למוסדות להשכלה גבוהה. קשרים אלו מעלים את קרנה של המכללה ברמה המקומית והבינלאומית. "ככל שנהיה יותר מוכרים בחו"ל כך יבחרו יותר סטודנטים מרחבי העולם להגיע ללמוד בבראודה. סטודנטים אלו תורמים לאווירה המיוחדת בקמפוס, לפיתוח תכניות לימוד בינלאומיות חדשות ולחשיפת הסטודנטים שלנו לתרבויות ולתפישות אחרות, ותורמים בכך רבות לכישוריהם כמהנדסים בעולם הגלובלי של המאה ה-21, לבינאום המכללה ולשיפור המוניטין שלה" מציין פרופ' מהרשק.


  פרופ' אריה מהרשק (יושב בשורה הראשונה) בכנס היזמות  שהתקיים באוניברסיטת וונג'ואו

  אוניברסיטת וונג'ואו הוקמה בשנת 1984 וכיום לומדים בה כ- 25,000 סטודנטים ומועסקים בה כ- 2,000 אנשי סגל. באוניברסיטה 20 מחלקות העוסקות במגוון תחומים, החל במדעי הרוח והחברה, עבור ללימודי הנדסה כגון – הנדסת מכונות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מדעי המחשב והנדסה אזרחית ועד מתמטיקה ופיזיקה. האוניברסיטה מקדמת שיתופי פעולה בינלאומיים וחילופי מרצים וסטודנטים ומקיימת קשרים פעילים עם למעלה מ- 70 אוניברסיטאות ומכוני מחקר מכ- 20 מדינות כגון: ארה"ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה, הולנד, גרמניה, יפן וקוריאה.

  קרא עוד
 • ד"ר אורנה מילר צפויה להתמנות לדקנית הסטודנטים במכללה

  ד"ר אורנה מילר, חברת סגל  המחלקה להנדסת תוכנה, מונתה לתפקיד  ממלאת מקום דקנית הסטודנטים והיא צפויה להתמנות באופן רשמי לתפקיד לאחר  שמינויה יאושר בוועד המנהל של  המכללה. ד"ר מילר, שמעבירה קורסים גם במסגרת המחלקה להוראה וללימודים כלליים,  החליפה את ד"ר תמר גדריך  שמילאה את התפקיד בשנים האחרונות.  לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ט מברכת ד"ר מילר את ציבור הסטודנטים ומזמינה אותם להכיר את יחידת הדקנט ואת שירותיה.

   

   


  קרא עוד
 • גולת הכותרת ב"יום המרצה": יצירתיות וחדשנות בחינוך ההנדסי

  כמידי שנה ערב פתיחת שנת הלימודים ארגן המרכז לקידום ההוראה והלמידה במכללה את "יום המרצה", שמטרתו לכנס את אנשי הסגל האקדמי במכללה ליום עיון שמתמנקד בקידום שיטות ההוראה ובשכלולן. השנה התקיים יום העיון בסימן "יצירתיות וחדשנות בחינוך ההנדסי", כחלק מהמגמה לעודד חשיבה יצירתית, יזמית ופורצת גבולות באקדמיה. המשתתפים האזינו להרצאות מליאה מרתקות והשתתפו בפאנל מרצים בנושאים: חדשנות, מוטיבציה ויצירתיות בקורסים מעשיים, וכן בסדנאות בנושאיםהקשורים לחינוך הנדסי, הוראה בסיוע טכנולוגיה,  למידה מבוססת-בעיות, הופעה נכונה מול מצלמה, למידה בקבוצות ועוד.


  הופכים את המרצים לטובים יותר: אנשי המרכז  לקידום ההוראה והלמידה במכללה  

  קרא עוד