אודות תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול מעניקה תואר ראשון "בוגר במדעים" ((B.Sc בהנדסת תעשיה וניהול. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומקנה זכאות לרישום בפנקס המהנדסים.

מהנדס תעשייה וניהול עוסק בתכן, תפעול וניהול של מערכות מורכבות בתעשייה ובשירותים. לצורך עמידה במשימות על מהנדס תעשייה וניהול להיות בעל ידע רחב הן בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה והן בתחומי מדעי החברה והניהול. מהנדס תעשייה וניהול צריך לדעת לתכנן ולתפעל מערכות יצור ושרות, לנתח, לתכנן וליישם מערכות מידע, להבין היטב את המערכת הכלכלית, להיות בקי בניהול משאבי אנוש ולהכיר את מערכות השיווק והניהול.

המחלקה להנדסת תעשיה וניהול מכשירה את בוגרי התואר הראשון לעסוק במגוון רחב של תחומים כגון: תפעול וניהול של מערכות, תכן מערכי יצור ומערכי עבודה, ניתוח, תכנון ושילוב מערכות מידע במערכת הארגונית, ניתוח אנליטי ואופטימיזציה של מערכות מורכבות, חקר שיטות עבודה, תיכון מערכות יצור משולבות מחשב, ניתוחים כלכליים, שיווק, ניהול ואבטחת איכות, תיכון ושילוב של מערכות מידע בארגון, פתרון בעיות בהנדסת אנוש, פתרון בעיות תפעוליות מורכבות, ותיכון מפעלים ומערכות שינוע.
משך הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול הוא ארבע שנים. בעלי דיפלומה של הנדסאי מדופלם של תעשייה וניהול העומדים בתנאי הקבלה ילמדו את התוכנית הרגילה ויקבלו פטורים מקורסים בהתאם לטבלה המפורטת בשנתון.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול משלבת ידע תיאורטי ומעשי. התוכנית כוללת לימודי תשתית במתימטיקה, מדעים והנדסה וקורסים תיאורטיים וישומיים בכל שטחי הנדסת התעשייה והניהול. בנוסף לידע התיאורטי הרחב הושם דגש רב בתוכנית על הקניית ידע מעשי רחב והתנסות בעולם המעשה באמצעות "התמחות  בתעשייה" או "פרויקט גמר" המתבצעים בשנה הרביעית ללימודים. 

בוגרי המחלקה נקלטים במגוון רחב של מקומות עבודה בכל ענפי המשק ורובם מצליחים מאד ומרוצים מאד מעבודתם. כיום מספר לא מבוטל של בוגרי המחלקה מאיישים תפקידים בכירים בארגונים שונים.